Hlavní navigace

Tablet HANNSpad SN1AT74: Tajemný cizinec

30. 3. 2015

Sdílet

 Autor: HANNSpree
Uvažujete o koupi tabletu s Androidem, ale nedokážete si v záplavě modelů a značek vybrat? Čtěte dále a vaše rozhodování bude o dost snazší.

Nevím, zda už žijeme v době, kdy bez obav sáhneme po produktu neznámé značky, nicméně před 20 lety byla situace podstatně odlišná. Výrobky tradičních značek západní provenience měly lepší zvuk než japonské. Postupem času se však ukázalo, že japonská kvalita je srovnatelná s tou západní, a japonské značky se na trhu etablovaly. Dnes budeme mít možná dokonce problém si na výrazného západního hráče na poli spotřební elektroniky vůbec vzpomenout.

Jak známo, historie se opakuje ve spirále. A to, co kdysi platilo o Západu a Japonsku, platí nyní v bleděmodrém o Číně, Tchaj-wanu, Koreji a zbytku světa. Ačkoli jsme na podobné výrobky ještě nedávno hleděli s despektem, při výběru např. DVD přehrávače nakonec s klidným srdce sáhneme třeba po čínském výrobci. Kvalita je dostatečná, cena nízká a 99 % výrobků stejně pochází z továrny v kontinentální Asii. Pan Sony promine.

A proč ten dlouhý úvod? Protože když jsem vzal poprvé do ruky tablet tchaj-wanské značky HANNSpree, neměl jsem nejmenší tušení, o co jde...

 

HANNspree?

HANNspree k nám přichází z Tchaj-wanu přes západní Evropu. Značku vlastní společnost HannStar, výrobce displejů, jenž dodává své produkty např. Lenovu, Dellu, Samsungu a dalším. Patří jí též výrobce čipů Winbond.

HANNspree má ve výrobním programu dotykové i nedotykové LCD monitory, Micro PC, Android PC, chytré hodinky a tablety. Právě jedním z nich je recenzovaný model HANNSpad SN1AT74.

 

HANNSpad SN1AT74

Hardware

Tablet je postaven na čtyřjádrovém procesoru ATM7029B Quad Core, taktovaném na 1,3 GHz. Paměť RAM (DDR3) má velikost 1 GB, interně je k dispozici dalších 16 GB (NandFlash), externě lze kapacitu rozšířit pomocí MicroSD o dalších 32 GB.

Porovnám-li výkon tabletu s obdobnými modely značek, s nimiž se na našem trhu standardně setkáváme, nemohu HANNSpadu v tomto směru absolutně nic vytknout. Spíše naopak. V minulosti jsem totiž narazil i na tablet, jehož výkon byl hluboko za hranicí použitelnosti!

Desetibodový IPS displej o velikosti 10,1” s rozlišením 1280x800 uživatele rozhodně nezklame. Stejně tak výdrž na baterii (6000 mAh), kdy výrobce udává až 5 hodin video-playbacku. Což mohu potvrdit.

Síťové připojení je realizováno přes Wi-Fi (802.11 b/g/n); přičemž tablet se během testu připojoval vždy svižné a pracoval spolehlivě. Využít lze i Bluetooth. Pro sociální komunikaci máme k dispzici dvě kamery. Dva integrované jednowattové reproduktory přenášejí zvuk příjemně čistě a bez chrchlání. Připojit lze samozřejmě sluchátka, mikrofon je zabudovaný. Z dalších periferií máme k dispozici micro USB 2.0 a HDMI (v.1.4a).

 

Software

Tablet byl navržen pro systém Android 4.4 a obsahuje obvyklou výbavu spojenou se službami Google. Potěšující je, že výrobce nezaplevelil tablet spoustou nesmyslných trial-verzí a dalších aplikací s pochybnou použitelností. Na jejich odinstalaci byste museli zbytečně vynaložit spoustu času. Pár bonusových aplikací naleznate v adresáři Extra Apps, ale fyzicky si je můžete nainstalovat, až když skutečně chcete.

 

Rozsudek

special_kyberutoky

Tablet HANNSpad SN1AT74 byl pro mě velmi příjemným překvapením: Svižně běhá, lehce se ovládá a příkladně spolupracuje s Wi-Fi. Obsahuje pouze smysluplné aplikace, neklade uživateli odpor a nesnaží se ho připravit o rozum pochybnou funkčností. Pokud bych mu měl formálně něco vytknout, pak jedině to, že by mu slušel subtilnější a elegantnější kabát. Ale jinak… velký palec nahoru!