Hlavní navigace

Tablet od Amazonu by se mohl začít prodávat za pár měsíců

6. 5. 2011

Sdílet

Nové důkazy naznačují, že bychom se ještě letos měli dočkat vlastního tabletu od Amazonu. Na stále se rozrůstající trh tabletů by tím pádem měla zamířit zcela nová konkurenční vlna.

Server DigiTimes tvrdí, že tchajwanský výrobce elektroniky, společnost Quanta Computer, obdržela od Amazonu objednávky na zařízení postavené na Androidu, které by se mělo začít prodávat v druhé polovině tohoto roku. I když jsme již o možném vydání tabletu od Amazonu slyšeli dříve, nyní je to vůbec poprvé, kdy jej potvrzují reálné důkazy. Předpokládá se, že by byl tablet úzce propojen se službami Amazonu, a to od hudby přes video až po knihy. Jen nedávno Amazon spustil Appstore pro Android nebo cloudové úložiště a přehrávač hudby.

Podle dostupných informací by zařízení nemělo být jen dalším tuctovým tabletem postaveným na platformě Android. Mluví se o tom, že rozhraní nového zařízení bude tak modifikované, že na první pohled ani nepůjde poznat, že se jedná o Android. Reálně je to dost dobře možné, neboť Android představuje otevřenou platformou a výrobci si s ním mohou prakticky dělat, co se jim zlíbí. A společnost velikosti Amazonu na to potenciál jistě má. Na detaily si však budeme muset ještě počkat.

Byl pro vás článek přínosný?