Hlavní navigace

Tablet Toshiba Folio 100 v Evropě

18. 2. 2011

Sdílet

Toshiba v Evropě uvede tablet nové tablet PC Folio 100 (Antares) s OS Android verze 3.0.

Toshiba uvede na evropský trh nový model tabletu Antares (Folio 100) založeného na nejnovější verzi platformy Android 3.0 Honeycomb, která je speciálně upravená pro použití s tabletovými počítači. Tablet o úhlopříčce 10.1" (25,7 cm) nabídne funkce orientované na multimédia, vestavěný GPS modul a dvě integrované videokamery.

„Nový tablet založený na operačním systému Android pokračuje v naplňování strategie společnosti Toshiba na evropském trhu s tablety,“ řekl Marco Perino, generální ředitel marketingu pro EMEA divize Computer Systems společnosti Toshiba. „Zatímco model Folio 100 je zaměřen na uživatele, kteří hledají cenově výhodný tablet, jenž bude zvládat současné nároky na audiovizuální možnosti a na procházení Internetu, nový model s ještě vyspělejšími možnostmi v oblasti zvuku a obrazu a pokročilými hardwarovými specifikacemi se zařadí do segmentu high-end tabletů.“ Kryt zadní strany tabletu bude k dispozici v různých barvách a uživatelé si tak budou moci svůj tablet přizpůsobit svému osobnímu vkusu.

Toshiba se při vývoji svého nejnovějšího tabletu opět speciálně zaměřila na rozšíření možností pro zpracování obrazu a zvuku a při používání internetu. Pro nový tablet Toshiba, jehož srdcem je dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2, je charakteristický multidotekový displej s úhlopříčkou 10,1 palce (25,7 cm) se širokým úhlem pohledu a poměrem stran 16 : 10, jenž má rozlišení 1280 × 800 bodů a poskytuje dostatečný prostor pro prohlížení webových stránek na šířku i na výšku – a navíc umožňuje plnohodnotné sledování filmů nebo hraní her.

Tablet má automatickou regulaci jasu podsvícení i kontrastu podle osvětlení v okolí a standardně je navíc integrována technologie Toshiba Resolution+. Ta vylepšuje kvalitu videí ve standardním rozlišení s cílem plně využít potenciál displeje s vysokým rozlišením, kterým je tablet vybaven.

Tablet bude podporovat mobilní širokopásmové připojení k internetu – Mobile Broadband (3G). Do výbavy tabletu patří dále vestavěný gyroskop, čidlo akcelerometru, integrovaný modul GPS a dvě videokamery – dvoumegapixelová kamera směřuje dopředu a kamera s rozlišením pět megapixelů je umístěna na zadní straně. Pro snadné sdílení fotografií a sledování videí na televizoru je tablet vybaven HDMI portem plné velikosti, jakož i portem USB 2.0 rovněž v plné velikosti, jenž slouží pro připojení externích pevných disků a fotoaparátů nebo videokamer, a navíc i portem mini USB, který umožní použít tablet v režimu „USB mass storage“ (velkokapacitní úložné zařízení). Slot pro paměťové karty SD umožňuje rozšířit úložný prostor a snadno přenášet soubory mezi jinými přístroji. Tablet bude rovněž vybaven modulem pro bezdrátové sítě WLAN standardu 802.11n.

Tablet nabídne přístup na portál Google Android Market. Nabídku tržiště Android Market doplní i přednastavený přístup na portál Toshiba Places, kde jsou k dispozici vlastní aplikace, takže uživatelé snadněji najdou programy optimalizované pro displej tabletu s úhlopříčkou 10.1" (25,7 cm). Portál Toshiba Places současně nabízí snadno použitelné služby zaměřené na sdílení digitálního obsahu, kdy uživatelé mohou uložit své materiály na internetu. Na ten následně mohou poskytnout přístup svým přátelům a rodině pomocí prostého oznámení.

Toshiba Anatares se na trh dostane v první polovině roku za zatím neznámou cenu.

Toshiba Folio 100