Hlavní navigace

Tabletů s Androidem je hodně, ale přibývají pomalu

8. 9. 2012

Sdílet

 Autor: Asus
Eric Schmidt, hlavní postava společnosti Google, před několika dny hovořil o číslech a úspěších operačního systému Android. Podle posledních výsledků je denně aktivováno zhruba 1,3 milionu zařízení s tímto operačním systémem.
Adam Kencki 8. 9. 2012

Eric Schmidt, hlavní postava společnosti Google, před několika dny hovořil o číslech a úspěších operačního systému Android. Podle posledních výsledků je denně aktivováno zhruba 1,3  milionu zařízení s tímto operačním systémem.

To je skutečně vysoké číslo, ale když si jej trochu rozdělíme na aktivace androidů ve smartphonech a v tabletech, dostaneme diametrálně odlišná čísla, která by mohla kdekoho překvapit.

Z celkového počtu 1,3 milionů aktivací totiž pouze něco málo přes 5 % připadá na tablety, to je celkem malé a docela smutné číslo. Kdybychom měli oněch 5 % ještě více rozdrobit, viděli bychom, že Google Nexus 7  je zodpovědný za celou polovinu všech aktivací, tedy zhruba 33000 aktivací denně (za posledních 90 dní se prodaly 3 miliony tabletů Google Nexus 7).

skoleni31_1

Nějaká čísla generuje také Asus s populární řadou tabletů Transformer a také Samsung, ale v porovnání s Nexusem 7  nebo v porovnání s boomem, jaký zcela jistě přijde po premiéře malého iPadu, se to vůbec nedá srovnat.

Za tak nízkým počtem aktivací tabletů se systémem Android stojí také skutečnost, že se do celkového počtu nezapočítávají tablety Kindle Fire nebo Nook, které využívají upravených verzí tohoto systému a navíc nevyužívají Google Apps.