Hlavní navigace

Tablety Asus MeMO Pad 8 a 10 k dostání na českém trhu

16. 10. 2013

Sdílet

 Autor: Asus
Asus uvedl na český trh dva tablety řady MeMO Pad představené na nedávném veletrhu IFA v Berlíně. Osmipalcový model MeMO Pad 8 i jeho desetipalcový sourozenec MeMO Pad 10 nabídnou displej s technologií IPS s rozlišením 1280 x 800 bodů a výkon čtyřjádrového procesoru.

Asus uvedl na český trh dva tablety řady MeMO Pad představené na nedávném veletrhu IFA v Berlíně. Osmipalcový model MeMO Pad 8 i jeho desetipalcový sourozenec MeMO Pad 10 nabídnou displej s technologií IPS s rozlišením 1280 x 800 bodů a výkon čtyřjádrového procesoru.

Asus MeMO Pad 10MeMO Pad 10 je již v prodeji za cenu 6490 Kč, menší model MeMO Pad 8 se dostane do obchodů během října s cenou rovněž 6490 Kč s DPH. Zájemci mohou v případě obou tabletů vybírat ze tří barevných variant – bílé, šedé a růžové.

Novinky patří k cenově dostupným zařízením běžícím na operačním systému Android 4.2. Oba tablety jsou vybaveny IPS displeji s rozlišením 1280 x 800. Dotykový displej reaguje na 10 bodů, takže umožní zcela plynulé ovládání například při hraní her.

Zvuk linoucí se z duálních reproduktorů vylepšuje technologie Asus SonicMaster. Reproduktory používají kovovou konstrukci a velké rezonanční komory pro zvýšení akustického výkonu, věrnosti a vyváženosti zvukového spektra.

MeMO Pady jsou navrženy tak, aby se daly snadno ovládat jednou rukou - MeMO Pad 8 měří na šířku jen 127mm a váží 350 g, ale jeho 8“ displej poskytuje o 30 % více obrazového prostoru než 7“ tablety. Podobně snadno přenosný je větší model MeMO Pad 10, který váží pouze 532 g.

cyber23

Zabudovaný úložný prostor o velikosti 16 GB můžete snadno rozšířit pomocí SD karet s kapacitou až 64 GB. Každodenní momenty zachytíte zadním fotoaparátem, k online hovorům s rodinou a přáteli pak slouží přední kamera. Napájení zajišťují akumulátory s výdrží 9 až 9,5 hodiny.

Tablety mají k dispozici také několik předinstalovaných aplikací z dílny Asus. SuperNote umožňuje snadné pořizování poznámek a dokonce vkládání fotek, videí nebo hlasových záznamů. S Asus WebStorage si zase můžete uložit svá data do cloudu a sdílet je nebo synchronizovat s jinými zařízeními v domácnosti.

Byl pro vás článek přínosný?