Hlavní navigace

Tablety brzy překonají notebooky - v prodejnosti

20. 11. 2012

Sdílet

 Autor: © maxkabakov - Fotolia.com
Společnost Digitimes Research zveřejnila novou studii, ve které předpovídá počty prodaných tabletů na příští rok. Podle ní by se jich mělo v příštím roce prodat až 210 milionů kusů.

Společnost Digitimes Research zveřejnila novou studii, ve které předpovídá počty prodaných tabletů na příští rok. Podle ní by se mělo v roce 2013 prodat až 210 milionů kusů.

Představuje to nárůst o asi 38 % oproti letošnímu roku. Vůbec poprvé by se tabletům podařilo přeskočit v prodejnosti notebooky. Tabletů velkých značek by se měla prodat více než polovina, asi 140 milionů kusů.

CS24

DR předpovídá dobrý rok hlavně společnosti Google. Ta uspěla s řadou Nexus, která by se měla dočkat nových modelů. Hlavní zásluhu na tom mají tablety Nexus 7 a Nexus 10. Nejíce tabletů ovšem ještě stále prodává Apple. Podíl společnosti z Cupertina se ovšem  propadl velmi blízko 50% hranice. Za rok 2012 připadlo Apple zhruba 60 % trhu s tablety, tento podíl se má zmenšit na asi 55 % příští rok a 37 %  rok další. Nejrozšířenější platformou se, také díky velkému počtu výrobců, stane Android a to již příští rok.

Tabletů s Androidem by se v příštím roce mělo prodat 121 milionů kusů, což je 40% nárůst oproti letošnímu roku, což je úctyhodný výsledek. Podle DR by se počet prodaných tabletů měl v roce 2015 vyšplhat na 320 milionů kusů. Tuto informaci můžeme serveru věřit, nebo také nemusíme, ale dríve než za dva roky se to nedozvíme.

Byl pro vás článek přínosný?