Hlavní navigace

Tablety brzy překonají notebooky - v prodejnosti

 Autor: © maxkabakov - Fotolia.com
Společnost Digitimes Research zveřejnila novou studii, ve které předpovídá počty prodaných tabletů na příští rok. Podle ní by se jich mělo v příštím roce prodat až 210 milionů kusů.
Adam Kencki 20. 11. 2012

Sdílet

Společnost Digitimes Research zveřejnila novou studii, ve které předpovídá počty prodaných tabletů na příští rok. Podle ní by se mělo v roce 2013 prodat až 210 milionů kusů.

Představuje to nárůst o asi 38 % oproti letošnímu roku. Vůbec poprvé by se tabletům podařilo přeskočit v prodejnosti notebooky. Tabletů velkých značek by se měla prodat více než polovina, asi 140 milionů kusů.

DR předpovídá dobrý rok hlavně společnosti Google. Ta uspěla s řadou Nexus, která by se měla dočkat nových modelů. Hlavní zásluhu na tom mají tablety Nexus 7 a Nexus 10. Nejíce tabletů ovšem ještě stále prodává Apple. Podíl společnosti z Cupertina se ovšem  propadl velmi blízko 50% hranice. Za rok 2012 připadlo Apple zhruba 60 % trhu s tablety, tento podíl se má zmenšit na asi 55 % příští rok a 37 %  rok další. Nejrozšířenější platformou se, také díky velkému počtu výrobců, stane Android a to již příští rok.

Tabletů s Androidem by se v příštím roce mělo prodat 121 milionů kusů, což je 40% nárůst oproti letošnímu roku, což je úctyhodný výsledek. Podle DR by se počet prodaných tabletů měl v roce 2015 vyšplhat na 320 milionů kusů. Tuto informaci můžeme serveru věřit, nebo také nemusíme, ale dríve než za dva roky se to nedozvíme.