Hlavní navigace

Tablety, které byly k vidění na CES 2012

16. 1. 2012

Sdílet

Na CES 2012 byla představena slušná řádka nových tabletů. iPadu 3 jsme se sice nedočkali, ale i tak bylo na co koukat.

Acer Iconia Tab A510

acer iconia a700Acer se na letošní  veletrhu CES skutečně vytáhl. Představil hned tři nové zástupce tabletů z řady Iconia – A200, A510 a A700, který je z nich samozřejmě nejlepší. A co, že se tedy v nové A700 skrývá? Procesorem je 1,3GHz Nvidia Tegra 3, k dispozici je celý 1 GB RAM a také speciální skin systému Android Ice Cream Sandwich. Málem bychom zapomněli na vynikající IPS displej s rozlišením 1080p. Tablet A700 má však jeden háček. Podle Aceru je totiž sedmistovka pouze technologické demo, takže prozatím není jasné zda a v jaké podobě se tablet dostane do výroby. Nicméně to nic nemění na faktu, že má Acer poměrně dobře našlápnuto, a že od něj ještě nějaký ten zajímavý tablet zcela jistě uvidíme.

 

 

Asus Transformer Prime TF700T

asus transformer primeSotva jsme si zvykli na verzi Prime TF201, už nám Asus představuje vylepšenou verzi svého vlajkového produktu na poli tabletů a to těsně po příchodu „starého“ Prime, který se na trhu ještě ani nestačil pořádně ohřát. V čem je tedy ten nový Prime lepší? Stále se jedná o 10.1 palcový displej, jehož rozlišení je nyní rovných 1920 x 1200 pixelů a dokáže tak využít plný potenciál procesoru Tegra 3 od Nvidie. Vzadu se nachází 8Mpx kamera, vpředu je potom k dispozici kamera s megapixely dvěma. Tablety jsou dostupné ve variantách s 32 nebo 64 GB vnitřní paměti, navíc je na tabletu předinstalován systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich, potřeba update tedy odpadá. Nový Prime je samozřejmě kompatibilní se stejnou klávesnicí jako model předchozí, takže není zapotřebí kupovat žádné další příslušenství.  


 

 

lenovo yoga

 

Lenovo Ideapad Yoga


Na první pohled je těžké říct, jedná li se o tablet či ultrabook. Nejspíš je to tedy obojí. Lenovo na veletrhu představilo zařízení s názvem Ideapad Yoga, tableto-book, který běží na systému Windows 8, jemožné přizpůsobit podle toho, zda potřebujete tablet či laptop. Na tablet je Yoga možná trochu těžká, přeci jen držet v ruce 1.5 kg není jen tak, ale za tablet s displejem o rozlišení 1600 x 900 a  cenou okolo tisíce dolarů se systémem Windows 8, by stálo za to trošku si procvičit ruce. Idepad Yoga by se měl na trhu objevit v průběhu tohoto roku.  

 

 

 

Pantech Element

pantech element

Tabletu Pantech Element se podařilo přijít s přidanou hodnotou, kterou, a to dáme skoro ruku do ohně, by mohl závidět snad i iPad 3 (tedy až bude oficiálně oznámen). Jen si zkuste strčit svůj tablet do kýble s vodou a po třiceti minutách se podívejte jak je na tom. Kdepak Pantech, na ten si jen tak nepřijdete, voda mu nic moc neuškodí. Vybaven je  osmi palcovým displejem, procesorem o frekvenci 1.5 Ghz,  6400mAh baterií a dvěma kamerami s pěti a dvěma megapixely. Za cenu, pohybující se kolem 300 dolarů tady není, jste li hasičem nebo vodníkem, co řešit.


 

 

 

 

OLPC XO 3.0

OLPC XO 3.0O iniciativě OLPC – One Laptop Per Child, tedy jeden laptop pro každé dítě, jste již jistě slyšeli. Nyní přichází tato bohulibá organizace s tabletem nazvaným XO 3.0. Zařízení se bude prodávat za cenu začínaující na 100 dolarech. Je jasné, že očekávat výkon srovnatelný s Asusem Prime či iPadem 3 (tedy až bude představen) by bylo pošetilé, ale přesto je dobré si uvědomit, že za osobní počítače s konfigurací 800MHz, 512MB RAM a úložištěm 4GB, jsme dříve byli ochotni zaplatit i padesát tisíc korun, dnes tedy necelé dva tisíce. Tablet si navíc za příplatek budou moci zájemci rozšířit. Ačkoli se nejedná o produkt roku, je zcela jistě dobré o něm pár slov napsat, už jen proto, co OLPC dělá (a taky je dobré si uvědomit, kolik platíme za High-end tablety a trochu si to porovnat).

cyber23

 

Zdroj: Engadget

Byl pro vás článek přínosný?