Hlavní navigace

Tablety Satomar Ainol Paladin a Elf

 Autor: Satomar
Velmi diskutované LCD tablety Ainol míří na Český a Slovenský trh. Společnost Satomar se rozhodla rozšířit portfolio nabízených produktů o kompletní řadu tabletů Ainol, které nabízí zajímavý poměr kvality a ceny.
Adam Kencki 26. 4. 2012

Sdílet

LCD tablety Ainol dráždí uživatele diskusních fór v Čechách i na Slovensku již několik měsíců. Za tu dobu si vydobyly mezi odbornou veřejností velmi dobrou pověst, přičemž uživatelé nejvíce oceňují vynikající zpracování a příznivou cenu. Jako první se mohou uživatelé těšit na LCD tablety Ainol Paladin a Elf.


Paladin – hračka nejen pro geeky

paladinLCD tablet Ainol NOVO 7 Paladin kombinuje vysoký výkon, nízkou spotřebu, kapacitní displej a to vše navíc s moderním operačním systémem Android 4.0. Na LCD displeji o úhlopříčce 7" s rozlišením 800 × 480 pixelů si můžete díky výkonnému grafickému jádru Mali400 vychutnat poslední hry, stejně jako své oblíbené filmy. Vše je navíc umocněno velmi rychlým 1GHZ MIPS XBurst procesorem.

Ten s sebou ale přináší jistá omezení v podpoře aplikací, což na druhou stranu vynahrazuje svojí extrémně nízkou cenou, minimálním zahříváním a svižným chodem.Ve výbavě tabletů Paladin nechybí mikrofon, čtečka Micro SD karet pro rozšíření paměťové kapacity nebo výstup na sluchátka. S počítačem tablet propojíte pomocí standardního miniUSB konektoru, přes nějž jej lze i snadno nabíjet. Samozřejmostí je multidotykové ovládání na kapacitním displeji.


Vždy el egantní Elf

elf

Ainol Novo 7 Elf je stejně jako Paladin postavený na novém operačním systému Android 4.0, k němuž ještě přidává kapacitní multidotykový displej s jemným rozlišením 1 024 × 600 pixelů. Nejen při přehrávání videa pak oceníte miniHDMI port s výstupním rozlišením až 2160p. Kromě něj najdete na těle Elfa ještě slot pro microSD kartu, kterou můžete rozšířit základní 8GB kapacitu, konektor pro sluchátka a nabíječku.O chod se stará procesor Cortex A8 na frekvenci až 1,2 GHz, jehož součástí je i integrované grafické jádro Mali400. Tablet si tak poradí s drtivou většinou her určených pro tato zařízení. Nechybí samozřejmě ani plně funkční Google Play. Výkon tabletu Elf dostačuje i na provozování plnohodnotného webového serveru, který najdete na adrese http://elf.superandroid.cz.

O celosvětové oblibě tabletů Ainol svědčí také velmi aktivní uživatelé, kteří neváhají investovat svůj čas a své tablety neustále vylepšují vlastními firmwary. Stejně aktivní je v tomto přístupu i výrobce, který s každou novou revizí operačního systému vydává nový firmware ke stažení. Více informací o tabletech Ainol najdete na stránce www.touchcentrum.cz.