Hlavní navigace

Tablety Surface 2 jsou tu. S Windows 8.1 a výkonným hardwarem

 Autor: Microsoft
Společnost Microsoft včera během speciálního večera představila druhou generaci tabletů Surface. V nabídce budou modely Surface 2 RT s operačním systémem Windows 8.1 RT a Surface 2 Pro s plnohodnotným systémem Windows 8.1.
Adam Kencki 24. 9. 2013

Sdílet

Společnost Microsoft včera během speciálního večera představila druhou generaci tabletů Surface. V nabídce budou modely Surface 2 RT s operačním systémem Windows 8.1 RT a Surface 2 Pro s plnohodnotným systémem Windows 8.1.

Uvnitř verze Pro se nachází procesor Intel Haswell Core i5 s taktem 1,6 Ghz a baterií, kerá by měla zaručit až 7 hodin provozu se zapnutou Wi-Fi. Takto výkonný procesor si ovšem vyžádal také instalování aktivního chlazení. Nově patří do příslušenství také podsvícená a vodě odolná klávesnice s integrovanou baterií. Tablet měří na šířku 1,34 cm a váží 907 gramů. Cena začíná na 899 dolarech za verzi s 4 GB operační paměti a 64 GB místa.

Displej je desetipalcový (10,6) s rozlišením Full HD. Kromě Wi-Fi nechybí Bluetooth 4.0, přední a zadní kamera. Stojan Kickstand nyní nabízí dvě polohy, takže je mnohem pohodlnější pracovat s tabletem na kolenou.

Tablet Surface RT 2 je rovněž vybaven Full HD displejem s technologií Microsoft ClearType. Místo procesoru Intel se Uvnitř nachází Nvidia Tegra 4. Jak verze Pro, tak verze RT je vybavena plnohodnotým konektorem USB 3.0. Tablet měří 8,9 mm a váží 676 gramů. Surface RT 2 bude k mání za 449 dolarů za verzi s 32 GB paměti.

Jsme zvědavi, jak si druhá generace tabletů Surface povede. Podle statistik se, zejména v Evropě, zvýšil počet tabletů Surface, zatímco tablety se systémem iOS mírně klesly. To ještě nemusí nic znamenat, celkové počty prodaných zařízení obou značek k sobě stále mají daleko a vede Apple. Microsoft sice vylepšil Windows a verze 8.1 nabízí to, co měla už dávno umět osmá verze, dokonce i hardware tabletů je nový a lepší, v čem vidíme problém je cena. 

Tablety Microsoftu nejsou zrovna levné. Místo jednoho tabletu Surface RT si můžete koupit dva tablety s Androidem, které budou zvládat totéž. A Surface Pro je sice tablet, ale Microsoft se nás snaží za každou cenu přesvědčit, že je to také výkonný osobní počítač. To je možná pravda, ale opět, za cenu tabletu Surface 2 Pro je možné koupit si výkonný notebook s větším displejem a plnohodnotnou klávesnicí – klávesnice Type Cover a Touch Cover je nutné přikoupit. A ať si kdo chce říká co chce, na dotykovém displeji se skutečně produktivně pracovat nedá.