Hlavní navigace

Taichi, Transformer, All-in-One: Ze všech jde udělat tablet

5. 6. 2012

Sdílet

 Autor: © Agam Shah - IDG
Předseda představenstva Asustek Computer Jonney Shih představil na veletrhu Computex v Tchaj-peji nový konvertibilní přístroj Taichi spolu s tablety a dalšími počítači transformovatelnými na tablet.

Společnost Asustek Computer vystavuje přístroj nové konstrukce od pondělí spolu s počítačem typu all-in-one, jehož odpojitelný monitor se může proměnit na „největší tablet na světě“.

Hybridní přístroj na první pohled vypadá jako standardní tenký notebook s hladkým černým vnějším povrchem. Zadní stranu displeje ale ve skutečnosti tvoří druhý dotykový displej. Pokud je notebook zavřen, aktivuje se vnější displej a přístroj potom vypadá a pracuje jako tablet. Vnější displej je možné aktivovat i při otevřeném notebooku, což umožní sledování stejného obrazu lidem nacházejícím se z obou stran přístroje. „Na sezení vedle sebe není nic špatného, tohle ale vypadá mnohem lépe,“ řekl Shih, když představovat Taichi na tiskové konferenci den před oficiálním zahájením veletrhu.

V počítači byl instalován chystaný OS Windows 8, který by měl být uveden na trh před koncem tohoto roku. Využívá nejnovější procesory Core od Intelu, displeje mají úhlopříčku 13,3" (vnitřní) a 11,6" (vnější). Shih informoval o tom, že „Taichi je tenký a lehký jako současné ultrabooky Asus Zenbook.“ Cenu ani datum zahájení prodeje ale prozatím neprozradil.

Asus Transformer

 

Druhým hybridním přístrojem, který Shih představil, byl Transformer All-in-One. Ten má displej s úhlopříčkou 18,4" a na první pohled vypadá jako standardní počítač integrovaný do monitoru. Přesto se ve srovnání se standardními přístroji v této kategorii přece jen v něčem liší. Displej je dotykový a lze jej odpojit od zbytku zařízení. Podle Shiha tak vznikne největší tablet na světě. Využívá dva operační systémy – Windows 8 a Android. V režimu s Windows 8 je možné displej použít jako terminál pro vzdálený přístup, který dokáže bezdrátově komunikovat se svou základnou. Pokud je v něm spuštěn Android, pracuje samostatně jako běžný tablet, jen s větší úhlopříčkou.

Asus Tablet 600

Asus předvedl i klasický tablet s typovým označením 810 s úhlopříčkou 11,6" a systémem Windows 8. Je osazen novou generací mobilních procesorů Intel Atom s kódovým označením Clover Trail. Tyto procesory by měly být k dispozici spolu s uvedením finální verze systému Windows 8. Volitelným příslušenstvím je standardní klávesnice a přídavné baterie, které prodlouží dobu provozu tabletu na jedno nabití. O něco menší tablet s typovým označením 600 je vybaven displejem s úhlopříčkou 10,1". Využívá procesor Nvidia Tegra 3 architektury ARM a systém Windows RT.

soutez_casestudy

Asus Tablet 810

Poslední novinkou, kterou Asustek představil na veletrhu, je konvertibilní notebook Asus Transformer Book s odpojitelným displejem, který může fungovat samostatně jako tablet. I tento přístroj bude používat systém Windows 8. Bude osazen procesory Intel s kódovým označením Ivy Bridge.

Byl pro vás článek přínosný?