Hlavní navigace

TCL a Vodafone uvádějí na český trh dětské hodinky

 Autor: TCL Communication
TCL MOVETIME Family Watch, určené pro děti od 4 do 10 let, dokážou monitorovat aktuální polohu dítěte a zobrazovat ji ve smartphonu rodičů
Radek Kubeš 16. 5. 2018

Sdílet

Díky hodinkám mohou být navíc rodiče neustále v kontaktu se svým potomkem za pomoci funkce obousměrného volání a posílání hlasových nebo obrazových zpráv. Hodinky lze propojit s jakýmkoli chytrým telefonem s operačním systémem Android nebo iOS, a to prostřednictvím aplikace TCLMOVE. Rodiče mohou v aplikaci dítěti vymezit na mapě bezpečnou zónu, a pokud ji dítě opustí, aplikace je na to okamžitě upozorní. 

TCL Communication

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch umožňují rodičům být neustále v kontaktu s jejich malým dítětem, i když jsou v práci nebo doma a jejich ratolest zase ve školce nebo škole. Barevné hodinky s dětským designem se dají snadno propojit s jakýmkoli smartphonem s operačním systémem Android nebo iOS (Apple).

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch pomocí technologií GPS, GSM a Wi-Fi monitorují přesnou polohu dítěte, a to jak v otevřených prostorech, tak uvnitř budov. Zároveň fungují podobně jako mobil, takže dítě může z hodinek volat na přednastavené kontakty. Jeho rodiče se zase mohou dovolat potomkovi, nedovolá se mu však už nikdo, kdo není v přednastaveném telefonním seznamu hodinek. K dalším funkcím novinky patří posílání hlasových a obrazových zpráv a SOS tlačítko pro případ nouze.

Další užitečnou funkcí pro rodiče je nastavení tzv. bezpečné zóny – rodič definuje na mapě bezpečný prostor, a když ho dítě opustí, nebo do něj vejde, aplikace na to rodiče okamžitě upozorní.

Děti zase ocení barevný dotykový IPS displej, na němž si zahrají jednoduché hry, případně si s kamarády mohou posílat tolik oblíbené smajlíky.

Ke správnému fungování stačí jen vložit do hodinek nanoSIM kartu s aktivním datovým i hlasovým tarifem a deaktivovaným PIN kódem a propojit je se smartphonem pomocí mobilní aplikace TCLMOVE dostupné na Google Play, resp. iStore.

Hodinky jsou prachotěsné a voděodolné zásluhou stupně krytí IP67, takže vydrží i ponoření do metrové hloubky po dobu až 30 minut.

V běžném provozu vydrží hodinky na jedno nabití až dva dny provozu, jejich opětovné nabití pomocí USB kabelu je otázkou 90 minut. Hodinky komunikují mj. česky i slovensky a podporují mobilní 2G a 3G sítě.

Dostupnost a cena

Hodinky jsou v Česku exkluzivně v nabídce mobilního operátora Vodafone za cenu 3 777 Kč s DPH.