Hlavní navigace

Telefony Aastra SIP-DECT s certifikací NET SmartSIP

 Autor:
Aastra SIP-DECT verze 2.1 představuje nejnovější generaci digitální bezdrátové komunikace, jež byla společností Aastra uvedena na trh na jaře tohoto roku. Toto mobilní řešení lze používat ve většině IP prostředí založených na otevřených standardech IP-Centrex, obsahuje mobilní prvky Aastra DECT a díky otevřenému standardu SIP jej lze integrovat do platforem jiných výrobců.
Adam Kencki 4. 10. 2011

Sdílet

Společnost Aastra, globální poskytovatel řešení podnikových komunikací, oznámila úspěšné dokončení testu funkčnosti na technologie SmartSIP 2.0 pro Microsoft Lync Server 2010 od společnosti Network Equipment Technologies (NET). Úspěšný test funkčnosti umožňuje využití oceněného mobilního řešení Aastra SIP-DECT a širokého portfolia standardních SIP telefonů jako koncových hlasových zařízení na platformě Microsoft Lync.

 

SmartSIP 2.0 od společnosti NET představuje softwarovou aplikaci poskytující Lync serverům hlasovou součinnost se zařízeními SIP (Session Initiation Protocol). Aplikace rovněž nabízí funkci pro zjišťování přítomnosti přístrojů SIP zařízení v prostředích Microsoft Lync. SmartSIP 2.0 rozšiřuje stávající portfolio podnikových koncových zařízení SIP a umožňuje využití bezdrátových zařízení na standardech 802.11 WiFi a DECT ve spojení s platformou Microsoft Lync.

 

„Kombinace aplikace SmartSIP 2.0 a produktů SIP-DECT od Aastra přináší podniková mobilní řešení organizacím, které využívají platformu Lync,” říká, Frederic Boone, manažer společnosti Aastra pro střední a jihovýchodní Evropu. „Řešení SIP-DECT poskytuje podnikům větší flexibilitu a mobilitu a současně jim umožňuje získat výhody nejrůznějších nástrojů pro zvýšení produktivity požadovaných v rámci implementace řešení Unified Communications (UC).“

 

Koncová zařízení SIP-DECT od Aastra fungují stejně jako kterékoliv jiné SIP zařízení v síti IP. Umožňuje však navíc důležitou mobilitu požadovanou v rámci mnoha odvětví, jako je např. zdravotnictví, retail, pohostinství a distribuce/logistika. SIP-DECT je vysoce škálovatelné a pojme velké množství koncových zařízení tak, aby uspokojilo široké spektrum obchodních požadavků jednotlivých podniků.

 

O Aastra SIP-DECT

Aastra SIP-DECT verze 2.1 představuje nejnovější generaci digitální bezdrátové komunikace, jež byla společností Aastra uvedena na trh na jaře tohoto roku. Toto mobilní řešení lze používat ve většině IP prostředí založených na otevřených standardech IP-Centrex, obsahuje mobilní prvky Aastra DECT a díky otevřenému standardu SIP jej lze integrovat do platforem jiných výrobců. Zahrnuje OpenMobility Manager (OMM), software řídící všechny mobilní prvky DECT a mobilní funkce jako např. roaming, snadné přepojování mezi základnovými stanicemi atp. Řešení využívá speciální základnové stanice (Radio Fixed Parts – RFP), která se připojují na IP síť pro instalace sítě DECT a přístupových bodů WLAN-Access-Points, Verze 2.1 obsahuje zejména funkce typu lokalizace, vylepšené zpracování zpráv, alarm (určený např. pro nemocnice) a technologii DECT XQ.

 

Více informací naleznete na: http://www.aastra.com/sip-dect.htm