Hlavní navigace

Tenké fotorámečky od AgfaPhoto

 Autor: AgfaPhoto
Společnost AgfaPhoto přichází na trh s novou řadou tenkých fotorámečků. Tato série zahrnuje celkem pět produktů s úhlopříčkou od 16 do 25 cm. Nejlevnější z nich pořídíte už za 1290,- Kč.
Pavel Kreuziger 7. 10. 2011

Sdílet

Každý z nabízených modelů je vybaven LCD displejem s LED podsvícením, jenž využívá technologii Crystal ImageHD. Ta je schopna automaticky upravit prvky jako jas, kontrast, odstín či rovnováhu barev tak, aby se eliminovaly možné nedokonalosti vašich fotografií.

Nejlevnější model s označením AF5079PS je vybaven jednou z nejtenčích obrazovek, které jsou aktuálně v prodeji. Hodnota se pohybuje okolo 11,8 mm. Na druhou stranu mu chybí interní paměť, a tak musíte vzít zavděk vestavěné čtečce paměťových karet 4v1 (SD, SDHC,MMC,MS). Ostatní rámečky z této řady již interní pamětí disponují (128 MB a 2 GB) a jejich čtečka zvládá navíc ještě karty XD. Samozřejmostí je USB konektor pro propojení s PC, ten nalezneme na každém z produktů.

Tři levnější modely (AF5079PS, AF5089PS, AF5109PS) zvládají pouze fotografie ve formátu JPEG, naopak dva dražší (AF5089MS, AF5109MS) jsou schopny přehrát ještě hudbu ve formátu MP3 či video MJPEG a MPEG-4. Tyto dva typy jsou pak osazeny dvěma USB konektory.

Ovládání se provádí prostřednictvím jednoduchého menu s 3D efekty, kde si kromě nastavení obrazových funkcí můžete vytvořit třeba animovanou prezentaci či tzv. „fun frames“, čili digitální doplnění rámečků dle vlastního výběru.