Hlavní navigace

Tenké Lenovo ThinkPad X1

23. 5. 2011

Sdílet

 Autor:
Lenovo představilo nejtenčí model notebooku v řadě ThinkPad. X1 nabízí klasický profesionální design Lenovo s lehkým tělem a dlouhou výdrží baterie.

Společnost Lenovo představila notebook ThinkPad X1, který, podle výrobce, kombinuje tenký a lehký design, dlouhou výdrž baterie a rychlé nabíjení. Ultratenký černý notebook ThinkPad X1 zaujme tloušťkou jen 16 - 21 mm, čímž patří mezi nejtenčí notebooky v řadě ThinkPad. Při hmotnosti od 1,71 kg je notebook lehký, přesto je s ohledem na jeho vnitřní rám robustní. Zkosené hrany a skryté konektory na bocích přináší hladký a čistý vzhled.

Při otevření notebooku se ukáže jasný 13,3palcový displej vyrobený ze skla Corning Gorilla Glass pro zvýšenou pevnost a trvanlivost. Corning Gorilla Glass je tenké alkalické hlinitokřemičité sklo, odolné proti poškrábání a dalším nehodám, které mohou poškodit displej.

Společnost Lenovo modernizovala vzhled klávesnice - nový a jednodušší design eliminuje některé zbytečné klávesy jako SysRq, ale zachovává bohatou funkcionalitu včetně kláves a tlačítek pro ovládání multimédií a internetového volání. Pro práci potmě a za šera mohou uživatelé poprvé využít podsvícení klávesnice. Stejně jako u ostatních notebooků ThinkPad je klávesnice voděodolná.

Díky funkci Rapid Charge lze po připojení adaptéru nabít baterii na 80 procent plné kapacity za pouhých 30 minut. To je více než 2,5krát rychleji oproti běžné baterii v zařízeních ThinkPad. Pokud je notebook vybaven externí baterií, je možné dosáhnout výdrže na baterie až 10 hodin.

Notebooky ThinkPad X1 jsou vybaveny procesory Intel Core druhé generace se standardním napětím, přináší tedy výkon jako 14“ a 15“ notebooky. Kapacita paměti je až 8 GB DDR3 RAM, disk je až 160 GB SSD, grafická karta integrovaná HD. Další zařízení lze připojit přes USB porty (včetně jednoho USB 3.0), eSATA a mini Display Port. Mezi multimediálními funkcemi je high-definition 720p webkamera, mikrofon a stereo zvuk.

Notebook ThinkPad X1 bude k dispozici v České republice v průběhu léta. Cena není známa.

skoleni

Lenovo X1

Lenovo X1