Hlavní navigace

Tenký silák Asus U36 s dlouhou výdrží

18. 4. 2011

Sdílet

 Autor:
Asus U36 nabízí procesory výkonově střední třídy, nicméně to kompenzuje integrovaná grafika, tenké šasi a výdrž až 10 hodin.

Asus uvedl na český trh 13“ notebook U36, podle vlastních slov jeden z nejtenčích přenosných počítačů vybavených procesory Intel se standardním napájením. Speciální konstrukce chlazení umožnila stlačit tloušťku notebooku na pouhých 19 mm. Novinka využívá procesory Intel Core i3/i5 druhé generace a grafickou kartu nVidia GT520M. Technologie Asus Super Hybrid Engine a nVidia Optimus zajistí až 10hodinovou výdrž baterie.

Asus U36 nabízí procesory Intel Core i3 a Core i5 druhé generace se standardním napájením. Jejich použití umožňuje speciální konstrukce chlazení, jež prostřednictvím dvojitých teplovodních trubic odvádí teplo od procesoru, aniž by zvětšovala rozměry notebooku. Uživatelé, kteří pracují s multimédii, často hrají hry nebo intenzivně využívají více aplikací najednou, tak mají k dispozici laptop s relativně vysokým výkonem, a přitom malými rozměry a nízkou hmotností.

Zásluhou lehkého těla ze slitiny hořčíku a hliníku váží notebook i s osmičlánkovou baterií pouze 1,6 kg. U36 je tedy dobrou volbou pro uživatele, kteří na cestách nechtějí nosit zbytečné kilogramy navíc. Notebook disponuje povrchovou úpravou soft-touch s ochrannou vrstvou o tloušťce několika nanometrů, která odpuzuje vodu nebo nečistoty.

Ultratenké notebooky využívají úsporné nízkonapěťové procesory, a proto dokážou dlouho pracovat bez nabíjení baterie. Model U36 je na rozdíl od nich vybaven procesory se standardním napájením, přesto však nabídne podobně dlouhou výdrž baterie, a to díky speciálnímu režimu „Battery Saving“ technologie Asus Super Hybrid Engine. Ve spojení s technologií nVidia Optimus, která automaticky přepíná mezi integrovanou a samostatnou grafickou kartou, lze výdrž baterie prodloužit až na 10 hodin, tedy alespoň podle údajů výrobce.

Model U36 se prodává již od 18100 Kč s DPH.

Asus U36

skoleni

Asus U36

Asus U36