Hlavní navigace

Test: Nový iPad je tady. Spadla klec? 1. díl

 Autor: © Apple
Naši kolegové z PCWorld.com testovali nový iPad a porovnali ho s tím nejlepším, co mohou androidy dnes nabídnout, s tablety Asus Transformer prime TF201 a Samsung Galaxy Tab 10.1 a Toshiba Excite 10 LE (nejtenčí a nejlehčí tablet na trhu).
Adam Kencki 26. 3. 2012

Sdílet

Naši kolegové z PCWorld.com testovali nový iPad a porovnali ho s tím nejlepším, co mohou androidy dnes nabídnout, s tablety Asus Transformer prime TF201, Samsung Galaxy Tab 10.1 a Toshiba Excite 10 LE (nejtenčí a nejlehčí tablet na trhu).

Pokud bychom měli jejich test výrazně zkrátit a vybrat vítěze, pak by to, především díky svému displeji, byl právě nový iPad. To ale v žádném případě neznamená, že je konkurence s Androidem odepsaná a už si neškrtne, jen to teď bude mít, do příchodu nových modelů, zase o něco těžší.

Redakce časopisu PC World pro testování zvolila i starší verzi populárního tabletu iPad 2 a to hlavně pro srovnání, jak si stojí bok po boku s mladším kolegou. Všechny tři tablety s Androidem nabízejí displej s úhlopříčkou 10.1 palce a rozlišení 1280 x 800 pixelů, takže v tomto ohledu porážejí iPad 2 v počtu pixelů na palec (132 x 150 ppi).

displej

Nový iPad ovšem nabízí, jak již jistě dobře víte, úžasný Retina displej s rozlišením 2048 x 1536 pixelů, což znamená 264 ppi a právě tyto, byť menší, pixely dělají onen důležitý rozdíl. Tento test se ale zaměřuje především na výkon vybraných tabletů, na to, jak fungují v rukou uživatelů a jak rychle a pohodlně se s nimi dá pracovat.


Fotoaparát a kamera v jednom

O tom, že nejlepší fotoaparát je ten, který máte právě po ruce, není třeba zdlouhavě debatovat, je to prostě tak. Tablety by se pro mnohé uživatele mohly stát perfektními fotoaparáty a kamerami, na jejich velkých displejích je celá scéna krásně vidět a správně zakomponovat je jednoduché.

Důležitým faktorem je také kvalita kamery. Optika a senzor v novém iPadu doznaly změn a obrázky pořízené tímto tabletem jsou, světe div se, docela použitelné. V tomto testu je kvalita fotek z nového iPadu na stejné úrovni jako u těch pořízených fotoaparátem tabletu Asus. Nový iPad si zaslouží pochvalu hlavně kvůli tomu, že senzor v Asusu má osm megapixelů a ten v iPadu „jen“ pět.

kamera

Abychom jen nechválili. Apple má stále co zlepšovat po stránce expozice a šumu. Na chodbě pořízené video bylo za normálního osvětlení ovlivněno šumem více, než by se recenzentům líbilo. Přesto bylo stále použitelné a v porovnání s ostatními tablety (kromě Asusu) by se dalo označit jako dobré.

Body navíc obdržel nový iPad za intuitivnost aplikace, rychlost zaostřování a dobu, za kterou byl tablet připraven pro pořízení další fotografie. Ani Asus Transformer, vybavený čtyřjádrovou Tegrou 3 od Nvidie nebyl tak svižný. Androidí aplikace sice nabízí různé možnosti nastavení ale lag, kterým aplikace trpí, je neomluvitelný. Velmi často se stávalo, že než fotoaparát zaostřil a pořídil snímek, byl daný moment pryč.

 

Pokračování testu tabletů najdete zde.