Hlavní navigace

Test NSS Labs opět vyzdvihuje zabezpečení Internet Exploreru, hlavně verze 9

8. 12. 2010

Sdílet

Test NSS Labs vedl již několikrát k závěru, že Internet Explorer svými nástroji pro ochranu při práci v sociálních sítích předstihuje konkurenci. Nejinak dopadla poslední studie. Poprvé byl do ní zahrnut také MSIE 9, aktuálně dostupný v beta verzi.
8. 12. 2010

Viz také: Podle NSS Labs je v sociálních sítích nejbezpečnější Internet Explorer 8

Společnosti vyvíjející internetové prohlížeče investují stále více peněz do nástrojů, které pomáhají blokovat útoky sociálního inženýrství především v sociálních sítích - například posílání odkazů na weby s malwarem, kdy se odesilatel vydává za někoho, kho příjemce zná.

Podle aktuální studie NSS Labs pomáhají před útoky sociálního inženýrství chránit nejlépe prohlížeče Internet Explorer, přičemž zatím poslední finální verze Internet Exploreru 8 dokázala zablokovat 90 procent útoků sociálního inženýrství a současná beta verze Internet Exploreru 9 pak 99 procent těchto útoků.

Obě verze Internet Exploreru přitom dosáhly výrazně lepších výsledků než ostatní prohlížeče. Například prohlížeč Firefox ve verzi 3.6 dokázal podle NSS Labs zablokovat pouze 19 procent útoků sociálního inženýrství, prohlížeč Safari 5 zablokoval 11 procent útoků, Chrome 6 ochránil uživatele před 3 procenty útoků a Opera 10 dokonce před žádným.

Podrobnosti o studii viz zde.

skoleni31_1

Největší roli v úspěchu MSIE sehrála technologie filtru SmartScreen, která chrání uživatele Internet Exploreru 8 a Internet Exploreru 9 Beta tím, že detekuje a blokuje webové stránky šířící útoky sociálního inženýrství a phishingu. Internet Explorer 9 pak tuto ochranu ještě zvyšuje novou funkcí SmartScreen Application Reputation, která varuje uživatele v případě, kdy se chystají stáhnout rizikovou aplikaci.

„Podle výsledků NSS Labs se nám podařilo od prvního čtvrtletí letošního roku zvýšit výkonnost filtru SmartScreen o pět procentních bodů, přidáním nové funkce Application Reputation ve verzi devět pak ještě o dalších devět. Neusínáme přitom na vavřínech a na zvyšování bezpečnosti uživatelů na internetu budeme pracovat i nadále,“ uvedl Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.