Hlavní navigace

ThinkPad P70: vysoce výkonná mobilní pracovní stanice

15. 3. 2016

Sdílet

 Autor: Lenovo
Lenovo ThinkPad P70 je vytvořen pro náročné uživatele, kteří vyžadují maximální výkon a spolehlivost

Lenovo představilo nový přírůstek ze svého portfolia mobilních pracovních stanic řady ThinkPad P. Je jím výkonný 17palcový notebook ThinkPad P70, který je speciálně navržen pro profesionály a náročné uživatele. Jeho hardwarová výbava zahrnuje doposud největší kapacity operační paměti i datového úložiště, jaké kdy byly v mobilní pracovní stanici přítomny a současně je certifikován předními nezávislými prodejci softwaru (ISV) pro práci s více než stovkou náročných aplikací. 

Lenovo

Notebook ThinkPad P70 ocení díky vysokému rozlišení až 4K IPS displeje (3 840 x 2 160) se 100% barevnou škálou hlavně profesionálové vyžadující kvalitní obraz. Pro intuitivnější práci si mohou uživatelé také zvolit model s volitelným dotykovým Full HD displejem. Integrovaný kalibrátor barev X-Rite Pantone ještě podpoří kvalitu zobrazovaného obsahu a zajistí větší přesnost obrazu s přirozenou reprodukcí a lepším podáním barev po celou dobu životního cyklu notebooku.

ThinkPad P70 je vybaven nejsofistikovanější výbavou, kterou současné profesionální notebooky nabízí. Dostatečný grafický a výpočetní výkon mu zajišťuje kombinace procesoru Intel Xeon 6. generace, navrženého na míru pro mobilní pracovní stanice, a nejnovější grafické karty NVIDIA Quatro. Notebook je schopný pojmout až 64 GB operační paměti a zvládne pracovat až se čtyřmi úložišti zároveň. Navíc využívá SSD paměti s kapacitou až 1 TB a nejnovější technologií PCIe pro rychlost zápisu až pětkrát vyšší než poskytují technologie SATA.

Notebook je také vybaven řadou portů pro maximální konektivitu a možnost efektivní práce. Uživatelé tak mohou pro práci s daty využít například jeden ze čtyř USB portů, HDMI slot nebo integrovanou čtečku paměťových karet. Tento výběr ještě doplní dva porty Intel Thunderbolt 3 s extrémně vysokou propustností. S jejich pomocí je možné k notebooku připojit až několik displejů s vysokým rozlišením i výkonná datová zařízení.

Konstrukce dvojitého ventilátoru umožňuje notebooku lepší chlazení, tišší provoz a větší výkon. Stejně jako ostatní modely ThinkPad prošel i ThinkPad P70 náročným armádním testováním podle standardů Mil-SPEC se zaměřením na vysokou odolnost i v těch nejnáročnějších podmínkách. 

Ceny a dostupnost

Mobilní pracovní stanice ThinkPad P70 je na našem trhu dostupná za cenu začínající na 70 289 Kč včetně DPH.