Hlavní navigace

ThinkPad X250 již i na našem trhu

29. 4. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo
Ultrabook ThinkPad X250 doplňuje oblíbené vlastnosti řady X o nejnovější hardware a celodenní výdrž na baterii.

Vynikající mobilita, kvalitní zpracování a vysoká mechanická odolnost proti poškození jsou pro tento klasický ThinkPad samozřejmostí. S váhou blížící se hranici pouhých 1,3 kg a řadou volitelného příslušenství představuje ThinkPad X250  ideálního společníka do mobilní kanceláře.

Můžete mu věřit

ThinkPad X250 nabízí stejně jako jeho předchůdce pevné šasi z hořčíku a víko vyztužené uhlíkovými vlákny. Splňuje také náročné armádní certifikace MIL-SPEC a nabízí tak vysokou odolnost, na kterou se uživatelé mohou spolehnout za každé situace. Nezáleží na tom, zda jsou s expedicí na severním pólu, plují uprostřed oceánů nebo jsou členy posádky mezinárodní vesmírné stanice. Všude tam se zařízení ThinkPad používají.

ThinkPad X250

Evoluce

Oproti předchozí generaci nabídne nejvyšší konfigurace ThinkPad X250 o 10 % výkonnější procesor Intel Core i7-5600U s architekturou Broadwell-U a o 30 % výkonnější integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 5500. Nový ThinkPad X250 přichází také s podporou 16 GB paměťových modulů a dále nabídne SSD disky s kapacitou až 512 GB nebo pevné disky s kapacitou 1 TB.

Volitelně dotykový Full HD IPS displej se pochlubí rozlišením až 1 920 x 1 080 bodů. Díky výdrži až 20 hodin na jedno nabití se uživatelé při práci nemusí nechat ničím omezovat, ať už jsou kdekoliv na cestách. Technologie Power Bridge navíc umožňuje výměnu baterie, aniž by bylo potřeba zařízení vypnout a zastavit tak na jediný okamžik práci. Široké možnosti konektivity zahrnující mimo jiné bezdrátové připojení 4G/LTE, čtečku paměťových karet 4v1, VGA a miniDisplay porty, dva USB 3.0 porty a integrovanou čtečku Smartcard produktivitu uživatelů ještě podpoří.

Efektivita nekončí jen u samotného zařízení

Nový ThinkPad X250 lze také připojit do dokovací stanice, která zjednodušuje každodenní používání zařízení. 2+3 tlačítkový touchpad nové generace a klávesnice s ergonomicky tvarovanými klávesami zaručuje vyšší komfort a přesnost psaní.

Uživatelé se nemusí obávat ani o bezpečnost svého Ultrabooku a uložených dat. Klávesnice je odolná proti polití a technologie APS (Active Protection System) rozpozná pád notebooku a automaticky zastaví plotny pevných disků, čímž ochrání uživatelská data proti poškození. Samozřejmostí je čtečka otisků prstů, TPM čip a podpora technologie Intel vPro. Společně s novým ThinkPad X250 nabízí Lenovo portfolio integrovaných služeb a řešení včetně standardní záruky 3 roky Onsite a prémiové technické podpory.

skoleni

Cena a dostupnost

ThinkPad X250 je na českém trhu dostupný za cenu od 28 890 Kč s DPH.