Hlavní navigace

TIP: 5 důvodů pro a proti jailbreaku iPhonu

12. 8. 2010

Sdílet

Uvažovali jste o jailbreaku svého iPhonu? Podívejte se na 5 důvodů, proč takto svůj telefon "otevřít" a 5 dalších důvodů, proč to raději nedělat.

Výhody jailbreaku:

Přístup k jiným sítím

Největší problém u blokovaného iPhonu je, že jej kvůli smlouvě můžete používat pouze u jednoho operátora. Po aplikaci jailbreaku se vám otevře přístup i k jiným sítím

Nové aplikace

Pokud u svého iPhonu provedete jailbreak, zpřístupní se vám aplikace, které Apple ve svém App Store nenabízí. Stačí najet na webové stránky Cydia a stáhnout si jednu z "ilegálních" aplikací. Dbejte však na dodržování platných zákonů.

Je to snadné a rychlé

Pokud iPhone připojíte přes Wi-Fi k internetu, je jailbreak otázkou několika minut. Stačí najet na stránky Jailbreakme.com.

Jailbreak můžete kdykoli vrátit zpět

Podle serveru jailbreakme.com můžete při použití jeho jailbreaku iPhone "kdykoli vrátit do původního stavu."

FaceTime přes 3G

FaceTime je nová funkce u iPhonu 4, která však funguje pouze přes Wi-Fi. Díky jailbreaku poběží FaceTime i přes 3G připojení.

Nevýhody jailbreaku

Cihla místo telefonu

Pokud aplikujete jailbreak, musíte se připravit na možnost, že se z vašeho telefonu stane "cihla." Jinými slovy, iPhone se stane absolutně nepoužitelným a bude třeba obnovit jeho tovární nastavení.

Ztráta záruky

I když je jailbreak iPhonu zcela legální, ztratíte kvůli němu na telefon záruku. Pokud se vám následně s iPhonem něco stane, budete si muset opravu zaplatit sami.

Větší traffic

Časté používání FaceTime přes 3G znamená, že se výrazně zvýší velikost stažených dat. Pokud tedy nemáte neomezený internet, může se vám používání telefonu prodražit.

Chyby

Jailbreakme.com uvádí, že v některých případech jailbreak iPhonu vedl k znemožnění užívání MMS a FaceTime. A Apple vám s tím samozřejmě neporadí.

CS24

Bezpečnost

Podle MacRumors chyba v jailbreaku umožňuje, aby se vám do iPhonu dostal škodlivý kód, který mohou na dálku ovládat počítačoví piráti. Toho se u telefonu bez jailbreaku nemusíte bát.

Byl pro vás článek přínosný?