Hlavní navigace

Tip: Chraňte svůj Android před malwarem s antivirem AVG Mobilation

25. 6. 2011

Sdílet

 Autor:
Dnešní smartphony a tablety hravě předčí svou hardwarovou konfigurací a výkonem naše počítačové sestavy z devadesátých let a jsou tedy také počítači se všemi výhodami i nebezpečími, které jsou s nimi spojené.

Jednou z potenciálních hrozeb, pomineme li skutečnost, že svůj telefon ztratíte, necháte na stole v kavárně nebo vám bude odcizen, je možnost napadení škodlivým softwarem. Zařízení s operačním systémem Android jsou navíc více ohrožena než telefony s jinými operačními systémy.

Jednoduchým řešením, je používání antivirového systému, třeba toho od AVG. Verze Free scanuje váš přístroj v reálném čase a prohledává aplikace a soubory, které průběžně stahujete a instalujete. Jestliže program objeví problém nebo hrozbu, upozorní vás a nabídne řešení v podobě ukončení instalace nebo opravy.

V antiviru AVG můžete na SD kartu zálohovat své kontakty, výpis hovorů, záložky, textové a multimediální zprávy. Ve Free verzi máte k dispozici šestidenní zálohu nainstalovaných aplikací, pokud byste tuto funkci chtěli využívat trvale, musíte zakoupit verzi Pro. V této šestidenní zkušební době smíte také uzamknout vybrané aplikace heslem, nutným pro jejich zpuštění.

Dojde li ke ztrátě nebo odcizení telefonu nebo talbetu, máte šanci uzamknout či vystopovat vaše zařízení po přihlášení ke svému AVG účtu online. Poslední možností, jak zabránit zneužití dat je zaslání textové zprávy, která vymaže veškerý obsah. Tyto funkce jsou ovšem účinné pouze v případě, že je váš smartphone (tablet) připojen k síti, je li vypnutý, nebo v módu letadlo, nedá se nic dělat.

AVG Mobilation pro smartphony a tablety s operačním systémem Android můžete zakoupit prostřednictvím Android Market po zadání hesla „AVG“. Podrobnější informace naleznete na stránkách výrobce.

cyber23

 

avg mobil

Byl pro vás článek přínosný?