Hlavní navigace

Tip: Deset vynikajících nástrojů pro práci s fotografiemi - 9. díl

16. 9. 2012

Sdílet

 Autor: © T.Tulic - Fotolia.com
V dnešním díle si představíme nástroj 36-Image Converter, který je univerzálním převaděčem obrázků do nejrůznějších formátů.

Vlastníte digitální fotoaparát, kterým jste si pořídili spoustu fotografií? Chcete pomoci s jejich úpravou a uspořádáním? Pak jste na tom správném místě, protože jsme pro vás vybrali deset nástrojů, které vám umožní získat kontrolu nad všemi vámi pořízenými snímky. Je přitom úplně jedno, zda hledáte špičkový program pro úpravu snímků, vydařenou aplikaci pro správu fotografií nebo šikovné nástroje, jež zvládají takové operace jako je třeba vyhledávání duplicitních souborů – je zde skutečně pro každého něco. Navíc je každý z námi nabízených nástrojů zdarma, a to nejen ke stažení, ale i pro používání.

 

1. díl - Programy pro úpravu snímků - GIMP

2. díl - Programy pro úpravu snímků - Photo Pos Pro

3. díl - Programy pro úpravu snímků - Picasa

4. díl - Programy pro úpravu snímků - XnView

5. díl - Prohlížení a správa vašich fotografií - FastStone Image Viewer

6. díl - Prohlížení a správa vašich fotografií - PhotoScape

7. díl - Prohlížení a správa vašich fotografií - Pictomio

8. díl - Nástroje pro práci s fotografiemi - Image Resizer Powertoy CLone for Windows

 

36-Image Converter

Máte fotografii, kterou byste chtěli převést do jiného formátu? Pak vyzkoušejte program 36-Image Converter. Jedná se o aplikaci, která dokáže načíst a následně převést fotografie do řady formátů, a to nejen do těch nejznámějších, jako jsou kupříkladu .JPG, .GIF, .PNG, .TIFF či .BMP. Fotografie se dají převádět i do formátů .ICO a .CUR, tedy do podoby ikonek či kurzorů.

Aplikace disponuje i řadou velmi vydařených funkcí pro úpravu snímků, jako jsou funkce pro změnu velikosti snímku, jeho otočení, ořezání, nastavení průhlednosti, ztmavení či přidání speciálních efektů. I přesto, že není tak mocným nástrojem jako jiné programy pro úpravy fotografií zmiňované v tomto seriálu, na druhou stranu je jeho velkým kladem jednoduchost ovládání. Ostatně pro úpravu fotografií je daleko lepší třeba i PhotoScape, ovšem pokud potřebujete nástroj pro převod souborů do různých formátů, který bude disponovat slušnými funkcemi pro úpravu snímků, pak je dobrou volbou právě program 36-Image Converter.

Download: http://www.phoenxsoftware.com/

Cena: Zdarma

soutez_casestudy

 

V dalším, tentokráte již posledním díle tohoto seriálu, se budeme věnovat programu Visipics, který vyhledává na vašem pevném disku duplicitní snímky.

Byl pro vás článek přínosný?