Hlavní navigace

Tip: Jak opravit poškozenou instalaci Windows 7 - 4. díl

15. 11. 2011

Sdílet

 Autor: © kraska - Fotolia.com
V závěrečném díle se zaměříme na dokončení instalace systému a mazání nepotřebných dat, jež za sebou zanechala původní instalace Windows 7.

Ať už vinou škodlivého kódu či vlastní neopatrností může dojít k poškození systémových dat OS Windows 7, což zapříčiní nekorektní chod systému. Poradíme vám, jak instalaci opravit.

1. díl: Úvod, záloha

2. díl: Odinstalace bezpečnostního woftwaru, Vyčištění disku

3. díl: Instalace Windows 7

4. díl: Mazání nepotřebných dat

 

Ukliďte po dokončení instalace

Jakmile bude proces instalace dokončen, vyzve vás systém k aktivaci vaší čerstvé instalace a k vyplnění několika základních údajů, jako je čas a datum, časová zóna nebo nastavení sítě. V poslední fázi systém vyhodnotí hardwarový výkon počítače, vygeneruje k němu patřičný index uživatelských zkušeností se systémem Windows (nástroj umožňující zběžně porovnat hardwarový výkon počítačů a vyhledat nejpomalejší komponenty) a provede několik posledních updatů a oprav.

Po úplném dokončení instalace se například prostřednictvím Průzkumníka Windows přesvědčte, že systém zachoval vaše osobní data netknutá a že dříve nainstalované programy správně fungují. Spusťte aktualizační nástroj Windows Update a ujistěte se, že do vaší nové instalace byly zahrnuty všechny updaty. Pokud jste v průběhu instalace nezvolili možnost instalace updatů, stáhněte a doinstalujte je nyní.

windows update

V závěru celého procesu byste měli odstranit všechna nepotřebná data, jež za sebou zanechala původní instalace Windows 7. Zmíněné soubory a složky systém zanechal ve dvou adresářích se jmény $INPLACE.~TR a $WINDOWS.~Q. Pokud proběhla oprava bez problémů, můžete tyto dva adresáře odstranit. Opět použijte nástroj Vyčištění disku stejně, jak jsme si ukázali v druhém díle seriálu, a odstraňte nepotřebné soubory.

vycisteni disku

Nyní se již díváte na opravenou a plně funkční instalaci Windows 7.

CS24

 

Úvodní foto: ©kraska - Fotolia.com

Byl pro vás článek přínosný?