Hlavní navigace

TIP: Ozvláštněte svůj Android stylovými aplikacemi - 3.díl

10. 6. 2011

Sdílet

Závěrečný díl věnujeme aplikacím starajícím se o komfortní správu textových zpráv a některým nástrojům pro radikální změnu vzhledu domovské obrazovky.

Ačkoliv grafické uživatelské rozhraní operačního systému Android působí uhlazeně a elegantně, po určité době vás může začít mírně nudit. Jakmile vám tedy začne defaultní GUI připadat fádní, je správný čas poohlédnout se po utilitách nabízejících zajímavá grafická oživení.

1. díl článku: http://pcworld.cz/software/tip-ozvlastnete-svuj-android-stylovymi-aplikacemi-20381

2. díl článku: http://pcworld.cz/software/tip-ozvlastnete-svuj-android-stylovymi-aplikacemi-2-dil-20410

3) Textové zprávy á la iPhone

Pakliže je pro vás psaní velkého množství textových zpráv denní rutina, pravděpodobně budete souhlasit, že nativní nástroj spravující SMS zprávy není to pravé ořechové. Jistě není na škodu poohlédnout se na Android Marketu po některé vybavenější aplikaci, jež nabídne více funkcí či vyšší míru interaktivity.

Nutno zmínit, že aplikace třetích stran nemodifikují originální předinstalovaný nástroj, jsou to separátní systémy, tudíž pokud si nepřejete být na příchod každé zprávy upozorněni dvakrát, bude potřeba nativní aplikaci deaktivovat.


Handcent SMS

Vývojář: Handcent_admin

Cena: zdarma

 

Handcent SMS je konfigurovatelná aplikace, jež vám umožní změnit vzhled příchozích i odchozích textových zpráv. Jednotlivé zprávy jsou organizovány do bublin podobně, jako je tomu v prostředí Apple iOS. Přizpůsobit si můžete vzhled bublin, textu, pozadí a nastavit barvu a font vkládaného textu. Další zajímavou funkcí je možnost změny barvy notifikačních LED diod (pakliže jimi váš smartphone disponuje) nebo aktivace pop-up notifikací upozorňujících na příchozí zprávu.

Handcent SMS

ChompSMS

Vývojář: ChompSMS

Cena: zdarma


Přestože je aplikace ChompSMS velice podobná Handcent SMS, působí estetičtějším dojmem. Taktéž nabízí úpravu fontu a barvy textu a změnu barvy notifikačních LED diod. Aplikace však bohužel zobrazuje reklamu, jíž se lze zbavit jak jinak než za příplatek.

chompsms

4) Kompletně vyměňte GUI

Pokud chcete s úpravami zajít dále než jen pro změnu tapety domovské obrazovky, můžete zauvažovat o instalaci celého launcheru. Na Android Marketu opět naleznete množství aplikací nahrazující standardní launcher konfigurovatelnými doky a ikonami či celými tématy.


ADW.Launcher

Vývojář: AnderWeb

Cena: zdarma

 

ADW.Launcher je bezplatná aplikace, jež vám nabídne personalizaci domovské obrazovky. Defualtní launcher nahradí za konfigurovatelný dok, do nějž můžete přetahovat ikony aplikací. Dalším možným nastavení je skrytí notifikačního panelu, popisů ikon a modifikace počtu řádků a sloupců, do nichž jsou spouštěče aplikací organizovány. Aplikaci můžete doplnit o nabízená témata, nebo dokonce můžete vytvořit téma vlastní.

ADW.launcher

LauncherPro

Vývojář: Federico Carnales

Cena: zdarma

Cloud22


LauncherPro představuje další aplikaci, jejímž prostřednictvím si můžete přizpůsobit vzhled svého GUI. Mezi základní funkce spadá možnost zvýšení počtu domovských obrazovek, skrytí ikon aplikací, témata, či využití balíčků ikon. Užitečnou vlastností je možnost zobrazení všech použitých domovských obrazovek současně formou náhledu.

LauncherPro