Hlavní navigace

Tip: Proměňte YouTube ve svůj osobní jukebox

28. 6. 2011

Sdílet

 Autor: © Hanik - Fotolia.com
YouTube nabízí celou řadu doplňujících funkcí, o nichž jen málokdo ví. Jednou z nich je YouTube Disco - Music Discovery, jež promění váš počítač v osobní jukebox.

Aplikace je to velmi jednoduchá. Do vyhledávacího pole na stránce napíšete jméno své oblíbené písničky nebo zpěváka a kliknete na tlačítko Disco. Tím YouTube vytvoří playlist a bude hrát jednu písničku za druhou. Jména jednotlivých písniček, které hrály a budou hrát, se vám zobrazí dole na obrazovce, a to včetně malých náhledů. Jakoukoli skladbu si můžete přehrát ihned kliknutím na její ikonku nebo prostě nechat jukebox plynout v rytmu daného interpreta. Na pravé straně spodního panelu se skladbami jsou pak umístěny ovládací nástroje, které umožní například zapnutí "shuffle" módu, tedy náhodného přeskakování skladeb.

YouTube Disco - Music Discovery je skvělým způsobem, jak najít nejen zcela nové skladby od oblíbeného interpreta, ale také nové verze (remixy) známých písní. Pokud například do Disca zadáte Coldplay, zobrazí se vám jako první skladba zajímavá verze písničky Viva La Vida nazpívaná skupinou dětí. YouTube Disco lze použít například jako video jukebox nebo nekomerční alternativu pro služby typu Pandora či Slacker, které umožňují přehrávat skladby na pozadí.

CS24

 

Úvodní foto: © Hanik - Fotolia.com

Byl pro vás článek přínosný?