Hlavní navigace

TippingPoint rozdělí mezi hackery 100 000 dolarů

Pravidelná konference CanSecWest se letos uskuteční od 24. března ve Vancouveru. V rámci soutěže skupiny Pwn2Own se hackeři zaměří především na chytré telefony a webové prohlížeče.
Pavel Houser 18. 2. 2010

Sdílet

Hlavní cenu, celých 15 000 dolarů, dostane ten, komu se jako prvnímu podaří prolomit zabezpečení smartphonů iPhone,3GS BlackBerry Bold 9700, Droid (nebo jiný telefon od Motoroly se systémem Google Android) a Nokia (blíže nespecifikovaný telefon se systémem Symbian S60). Je ale možné, že k těmto penězům se nakonec nikdo nedostane – zatímco průlomy do operačních systémů a webových prohlížečů se na CanSecWest mnohdy podaří v pár sekundách, smartphony se v loňském roce kompromitovat vůbec nepodařilo (z řady důvodů nešlo zařízení i přes zjištěné zranitelnosti skutečně vzdáleně ovládnout).

Letos dojde znovu i na pokusy o prolomení webových prohlížečů: Internet Explorer, Firefox a Chrome na Windows 7 a Safari na MacOS X (10.6 Snow Leopard). Cenou za úspěch zde bude 10 000 dolarů. Zajímavé je, jak má klání na Windows dál probíhat. Prolomený prohlížeč bude ze soutěže vyřazen. Ty, které vydrží první den, budou druhý den testovány na Windows Vista a které přečkají i to, budou třetí den spuštěny na Windows XP. Předpokládá se, že jak Microsoft postupně zlepšoval zabezpečení svých operačních systémů, bude úkol pro hackery v každém z dalších dnů snazší.

V loňském roce padly Safari, Internet Explorer i Firefox, naopak systém s prohlížečem Google Chrome se ovládnout nepodařilo...