Hlavní navigace

Tipy a triky pro zrychlení Windows 10 i celého PC! - 2.díl

19. 12. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Máte pomalý počítač s Windows 10 a chtěli byste jej zrychlit? Pak se nechte inspirovat následujícími devíti tipy a uvidíte, že to půjde.

Předcházející díl

 

Váš počítač je pomalý. Ale příšerně pomalý. Zrychlit jej samozřejmě můžete přidáním operační paměti RAM, popřípadě zakoupením rychlého disku SSD – to však stojí peníze. Pojďme na to jinak – vyzkoušejme nejprve, zda by se nedal vyšší výkon vymáčknout ze samotného operačního systému Windows, a to aniž by nás to stálo byť jen jedinou korunu. A zkusme třeba těchto devět tipů, které vám přinášíme na následujících řádcích. Jedná se o tipy, které dokážou zrychlit váš počítač s Windows 10, a to zcela zdarma.

2. Zapněte režim vysokého výkonu

Operační systém tiše předpokládá, že stojíte o počítač, který bude spotřebovávat minimum elektrické energie. Úsporu energie však můžete velmi snadno vyměnit za vyšší rychlost. Tento tip však používejte pouze tehdy, pokud vám nevadí, že vám stoupne účet za elektřinu a že se sníží výkon vaší baterie.

Klepněte pravým tlačítkem na myši na tlačítko Start, a z místní nabídky, která se objeví, vyberte položku Možnosti napájení.

Následně se zobrazí příslušné okno aplikace Nastavení s názvem Napájení a režim spánku, kde klepněte na odkaz Další nastavení napájení. Vzápětí se objeví okno aplikace Ovládací panely, kde rozbalte sekci Zobrazit další schémata. Zde pak vyberte schéma napájení s názvem Vysoký výkon. Pokud zde toto schéma nenaleznete (což je případ některých levnějších notebooků), pak si je musíte vytvořit pomocí odkazu Vytvořit nové schéma napájení v levé části okna.

Operační systém můžete zrychlit i pouhým výběrem té správné možnosti v Ovládacích panelech

CS24

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?