Hlavní navigace

Tivoli Identity Manager 5.0: správa identit a zajištění shody

24. 1. 2008

Sdílet

Řešení automatizuje únavný, manuální proces vytváření nových účtů a hesel pro zaměstnance a zákazníky podniku, jímž by se jinak museli zabývat pracovníci IT. Poskytuje uživatelům funkce pro obnovení a synchronizaci vlastních hesel bez jednání s pracovištěm podpory.

IBM uvedla Tivoli Identity Manager verze 5.0, nový bezpečnostní software, který pomůže klientům spravovat přístup uživatelů k citlivým firemním informacím a zjednoduší proces zajištění shody s předpisy.

Software od IBM má podnikům umožnit efektivně spravovat uživatelské účty, přístupová oprávnění a hesla zaměstnanců, dodavatelů a zákazníků. Poskytuje centralizovaný bod správy uživatelů, jejich hesel, pracovních rolí a přístupových práv. Pomáhá tak zajistit, aby byly podnikové a bezpečnostní zásady nastaveny na všech systémech a aplikacích ve společnosti.

Verze 5.0 představuje podle IBM nejrozsáhlejší update v historii tohoto produktu. Jeho nové funkce a vylepšenízkvalitňují řízení shody s podnikovými zásadami, urychlují a zjednodušují instalaci a nasazení a také zvyšují produktivitu uživatelů zabývajících se správou identit a administrátorů IT. Řešení automatizuje únavný, manuální proces vytváření nových účtů a hesel pro zaměstnance a zákazníky podniku, jímž by se jinak museli zabývat pracovníci IT. Poskytuje uživatelům funkce pro obnovení a synchronizaci vlastních hesel bez jednání s pracovištěm podpory, což šetří čas uživatelům i technické podpoře. Software také dokáže identifikovat neoprávněné nebo nebezpečné změny, jež by poskytly uživatelům přístup k většímu množství aplikací, než pro svou práci potřebují, odstraňuje nelegitimní přístup a upozorňuje na takové události pověřené vedoucí pracovníky.

Nový IBM Tivoli Identity Manager se integruje s širším řešením podnikového zabezpečení a řízení shody IBM Tivoli Compliance Insight Manager pro sestavy auditu, které jsou mapovány k předpisům a doporučeným postupům.

Autor článku