Hlavní navigace

TomTom dodá mapy pro iOS 6

13. 6. 2012

Sdílet

 Autor: © Scanrail - Fotolia.com
Apple v rámci pondělního představení novinek informoval v souvislosti s iOS 6 i o tom, že bude místo map od Googlu používat vlastní mapy. Podklady pro ně bude přebírat od společnosti TomTom.

Společnost Apple v pondělí na konferenci WWDC oznámila, že následující verze jejího mobilního operačního systému iOS 6 bude obsahovat mapy vytvořené přímo Applem a s nimi i navigační nástroje a interaktivní 3D pohledy. Tím ukončila dosavadní spolupráci s Googlem a zároveň se chystá konkurovat jeho produktu Mapy Google. V úterý podepsal Apple celosvětovou smlouvu o přebírání mapových podkladů i všech ostatních dat s nimi souvisejících od společnosti TomTom.

Podle informací mluvčího Taca Titulaera dodává TomTom své mapové podklady i dalším společnostem včetně Googlu, předpokládá ale, že spolupráce s Applem bude těsnější než s Googlem, Samsungem nebo RIM.

TomTom údajně disponuje aktuálními mapovými podklady více než 200 států a oblastí. Společnost se sídlem v Amsterodamu také nabízí aktualizované navigační nástroje obsahující aktuální dopravní informace. Vyrábí i navigační přístroje, palubní zábavní systémy do automobilů a nástroje pro správu vozového parku. Mezi jeho zákazníky patří internetové společnosti, výrobci sad hands free, mobilní operátoři a také státní správa a jednotlivé podniky.

Titulaer dále oznámil, že TomTom bude primárním, nikoli výhradním dodavatelem mapových podkladů pro Apple, protože nemá k dispozici podklady pro některé státy včetně Čínské lidové republiky.

Připravovaný systém iOS 6 bude obsahovat vektorové mapy, díky kterým bude jejich grafické zobrazení i textové popisky jemnější a posouvání a změny měřítka plynulejší. Vyřeší to i problém koexistence přístrojů s různým rozlišením displeje – nové mapy budou stejně dobře fungovat jak ve starších mobilech, tak v těch vybavených displejem retina. Součástí map bude i navigace včetně hlasových pokynů, interaktivní 3D pohledy, aktuální dopravní informace s možností vyhledání alternativní trasy v případě dopravní zácpy a vyhledávání v adresách více než 100 milionu podnikatelských subjektů.