Hlavní navigace

TomTom pro iPhone nyní podporuje multitasking

30. 6. 2010

Sdílet

TomTom uvolnil novou verzi 1.4 své navigační aplikace pro iPhone. Tu je možné stáhnout prostřednictvím App Store.

Aplikace TomTom pro iPhone v1.4 je kompatibilní s iOS 4 a kromě jiných vlastností nyní obsahuje multitasking, který umožňuje uživatelům přijímat navigační instrukce a zároveň v tentýž okamžik provozovat na svém iPhone ještě další aplikace. Uživatelé díky tomu mohou volat a odpovídat na volání během navigace probíhající s pomocí vizuálních instrukcí. S touto funkcionalitou vidí vizuální instrukce na obrazovce i pokud právě telefonují. Dále mohou na obrazovce sledovat jiné aplikace a zároveň přijímat hlasové navigační instrukce z aplikace TomTom běžící na pozadí

Nejnovější verze aplikace TomTom pro iPhone však obsahuje i další nové vlastnosti:

•    Nové mapy - jelikož se každoročně změní přibližně 15 % silniční infrastruktury, společnost TomTom pokračuje v  aktualizaci map. Mapy jsou předinstalované v aplikaci, takže k jejich prohlížení nebo navigaci do zvolené destinace není vyžadováno stahování dat, dostupnost mobilního signálu ani poplatky za roaming.

•    Řidiči nyní mohou posílat detaily o své aktuální lokalitě, destinaci a trase svým kontaktům prostřednictvím e-mailu. Tato funkce poskytuje způsob, jak udržet informovanost přátel a rodiny o tom, kde se právě řidič nachází a kam má namířeno.

•    Připomenutí odjezdu – Řidiči mohou také přijímat připomenutí odjezdu na cesty, které si naplánovali a přidali do svého kalendáře. Jejich iPhone je sám upozorní ve chvíli, kdy nastane čas plánovaného odjezdu.

•    Ekonomické trasy – Řidiči mohou ušetřit peníze a redukovat dopad na životní prostředí tím, že si zvolí trasu nejméně náročnou na spotřebu paliva.

•    Symboly vozu – Řidiči si nově mohou také personalizovat symbol svého vozu, ikonu i barvu, která  odpovídá jejich stylu.

TomTom pro iPhone

skoleni

Cena a dostupnost

Kontinentální a regionální verze aplikace TomTom pro iPhone 3G, iPhone 3GS a iPod Touch je možné zakoupit a stáhnout na App Store nebo prostřednictvím http://www.tomtom.com/tomtom-app. Cena se pro různé regiony liší. Cena aplikace s mapovým pokrytím východní Evropy je 59,99 EUR. Aplikace TomTom pro iPhone verze 1.4 je kompatibilní s OS 3.0 a iOS 4, uživatelům se však doporučuje upgradovat na iOS 4, jinak nebudou moci využívat všech nových vlastností.