Hlavní navigace

TOP IT osobnost: Radoslav Schmidt

18. 8. 2022

Sdílet

 Autor: Autor Radoslava Schmidta
Představujeme lídry tuzemského IT. V roce 2021 jsme mezi něj zařadili i ředitele společnosti Innoware Consulting Radoslava Schmidta.

Kolegy motivuje Radoslav Schmidt vlastním příkladem, snaží se nezůstat na jednom místě, ale posouvat si svoji komfortní zónu.

TOP IT OSOBNOSTI

Magazín Computerworld dlouhodobě přináší seznam úspěšných mužů a žen v českém IT ve speciálním pravidelném zimním projektu TOP IT osobnosti. Letos poprvé v abecedním pořadí představujeme jednotlivé osobnosti i na webu. Nominovat osobnosti můžete i vy prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

„Usiluji o to, aby podřízení zkoušeli nové věci, ale hlavně jim k tomu dávám prostor, tak aby plnili úkoly, které nejsou úplně jednoduché, ale nesmějí být samozřejmě neřešitelné. Najít zkrátka v lidech potenciál, říct jim o tom a společně pracovat na jejich zlepšování. Tak aby pochopili, že z nezdarů je potřeba se poučit a že především jde o snahu, a ne o přirozené schopnosti,“ popisuje své motivační postupy Radoslav Schmidt, který ve firmě odpovídá za řízení všech operací v rámci ČR, vede místní tým konzultantů, dohlíží na místní projekty z pohledu projektového managementu a podílí se na aktivním vyhledávání nových příležitostí k růstu a rozvoji společnosti.

Svým podřízeným nechává volnou ruku, snaží se odstraňovat byrokracii a úkoly definovat jasně. Opak je prý nejspolehlivějším demotivátorem.

Na boj se stresem má jednoduchou strategii: „Zásadní je nedostat se do stresu a předcházet mu. Den má jenom 24 hodin a pracovní by měl mít osm hodin, proto je důležitý time management a plánování.“ Pokud se vyskytnou neočekávané skutečnosti a úkoly (jako že se vždy vyskytnou), je podle něj důležité všechno znovu přeplánovat a pokračovat dál.

„Ale hlavně je důležité naučit se říkat NE, pochopitelně ne na všechno a vždy, ale častokrát se do stresové situace dostaneme právě proto, že neumíme říct NE,“ dává antistresový recept Radoslav Schmidt.

special_kyberutoky

Nominace - osobnosti IT

Konflikty na pracovišti řeší stejně jako stres: snaží se, aby žádné nevznikly. Pokud už se tak stane, komunikuje se zúčastněnými, aby každý měl prostor pro názor a aby každá strana měla možnost pochopit tu druhou.

„Je třeba být nestranný, asertivní, objektivní a nenadržovat žádné straně. Neprojevovat emoce, a hlavně nikoho nelitovat. Konflikt pak vyřešit kompromisem, aby výsledkem komunikace vzniklo řešení, které vyhovuje oběma stranám. Pokud by jedna strana odešla s pocitem, že prohrála, zanechalo by to ‚pachuť‘ a problém by byl vyřešen pouze formálně, nikoli fakticky, a určitě by se vrátil jako bumerang,“ vysvětluje Radoslav Schmidt, který tráví volný čas s těmi, kdo jsou mu nejbližší, tedy s rodinou. „A protože to přináší mnoho benefitů pro zdraví, rád trávím čas v přírodě, zejména na horách, kde aktivně provozuji vysokohorskou turistiku. Ale také občas nedělám vůbec, ale vůbec nic,“ nebojí se přiznat Radoslav Schmidt.