Hlavní navigace

Topfield SBI-2060

29. 9. 2011

Sdílet

www.antenex.cz, 4350 Kč (vč. Skylink Irdeto karty) Na současném trhu je řada satelitních přijímačů, o kterých lze tvrdit, že jsou skutečně připraveny pro přechod na Irdeto, ale jen ...

www.antenex.cz, 4350 Kč (vč. Skylink Irdeto karty)

Na současném trhu je řada satelitních přijímačů, o kterých lze tvrdit, že jsou skutečně připraveny pro přechod na Irdeto, ale jen málo těch, jež podporují skutečně všechny funkce. Přesněji řečeno, skutečně všechny parametry, jak je uvádí například přehled certifikovaných přijímačů Skylinku, splňuje pouze jediný: Topfield SBI-2060.
Tím, co odděluje nový kompaktní model Topfieldu od zbytku pelotonu, je podpora funkce párování přijímače s dekódovací kartou Irdeto. Tu musíte po zakoupení přijímače provést sami podle přesně popsaného postupu v manuálu (resp. na stránkách prodejce) – nejprve vložíte kartu do přijímače, pak jej zapnete a naladíte (ověříte přes volně šířený program jako je ČT 24). Posléze přepnete na program ČT1 a receiver necháte zapnutý s hláškou „Smart karta není spárována“. Následně kartu zaregistrujete a aktivujete na internetových stránkách Skylinku. Během nejvýše 2 hodin se karta v přijímači aktivuje a zároveň spáruje – pak již můžete vše používat normálně, s tou výjimkou, že v přijímači nebude fungovat jiná karta a vaše karta nebude fungovat jinde.
Malý přijímač Topfield plní bezvadně všechna certifikační kritéria Skylinku – počínaje základními technickými specifikacemi, přes test podmíněného přístupu, kompletní českou a slovenskou lokalizaci, funkci Secure Silicon (ta bude podle všeho vyžadována pro kódované programy v budoucnu) až po výše zmíněné párování. My musíme potvrdit, že jeho instalace a zprovoznění bylo skutečně hračkou (přístroj jsme měli již s kartou spárovaný) – stačilo ho zapojit k nastavené anténě, zapnout – a během několika minut vše fungovalo jak mělo. K připojení jsme pochopitelně použili HDMI rozhraní, pro majitele starších televizorů je k dispozici SCART a digitální zvuk lze přenášet optickým výstupem. Přístroj tak nemá komponentní video výstup ani LAN port – je tu patrný důraz na jednoduchost a atraktivní cenu.
Ta se ale nijak negativně neodrazila na kvalitě obrazu – naopak, Topfield SBI-2060 nabízí o poznání lepší obraz než drtivá většina levných či neznačkových satelitních přijímačů. I když samotné menu grafikou neoslní, je přehledné, vkusné a především s rychlou odezvou. Totéž platí o dálkovém ovladači, který neskrývá žádné záludnosti a nabízí optimální kompromis mezi množstvím přímo volitelných funkcí, jednoduchostí a přehledností. Jednoduchý a přehledný je i čelní panel přijímače s tlačítkem pro zapnutí, přepínání kanálů, alfanumerickým displejem a krytkou, pod níž se nachází USB port podporující USB pevné disky. Na ty lze vcelku snadno nahrávat satelitní vysílání a zároveň z nich můžete přehrávat filmy ve formátu DivX, JPEG fotografií či hudbu v obligátním MP3.
Při dlouhodobém používání jistě oceníte řadu automatických funkcí, jako je doplňování nových stanic i transpondérů, automatické upozorňování na nový firmware (ten je možné aktualizovat přes satelit či USB) a některé další funkce vzdálené správy a podpory ze strany satelitního operátora.
Suma sumárum je Topfield SBI-2060 přístrojem, který spojuje jednoduchost, funkčnost a atraktivní cenu a přidává skutečně kompletní podporu Irdeto, jež by vám měla zajistit bezproblémový provoz na řadu let. Je to prostě přístroj, který koupíte (přístroj je prodáván v balíčku s kartou Skylink Irdeto), zapojíte, nastavíte (případně si na to pozvete odborného technika) a poté už se nemusíte (v ideálním případě a kromě plateb za programové balíčky pochopitelně) o nic starat. Dokážete si představit něco lepšího?

Topfield SBI-2060

Satelitní přijímač se čtečkou a dekodérem karet Irdeto podporující párování.
Rozhraní: Irdeto čtečka a dekodér
Výstupy: HDMI, SCART, optický digitální, anténní, RS-232
Vstupy: USB, anténní