Hlavní navigace

Toshiba Media Controller i pro iPhone a iPod touch

 Autor:
iTMC automaticky vyhledává a zobrazuje veškerá zařízení v domácí síti, která splňují specifikace DLNA, streamuje hudbu, video a fotografie.
Karel Krutý 23. 7. 2010

Sdílet

Společnost Toshiba představila verzi Toshiba Media Controller (TMC) pro Apple iPhone a Apple iPod touch. Aplikace iTMC zjednodušuje streamování a přehrávání multimediálního obsahu, jako jsou videoklipy nebo filmy, fotografie či hudba, mezi zařízeními s certifikací DLNA v rámci domácí Wi-Fi sítě. iTMC je již nyní (počínaje červencem) k dispozici k bezplatnému stažení na Apple App Store v angličtině. Další jazykové verze budou postupně přidávány později.

Aplikace iTMC automaticky vyhledává a zobrazuje veškerá zařízení v domácí síti, která splňují specifikace DLNA. Nalezené přístroje iTMC roztřídí podle jejich úlohy – multimediální server a přehrávače multimédií. Díky iTMC mohou uživatelé procházet knihovny médií uložené na multimediálních serverech připojených do domácí bezdrátové sítě, vybírat soubory a streamovat poklepáním prstu na přístroje, které je dokáží přehrávat a slouží jako výstupní zařízení.

Jako většina dálkových ovladačů umožňuje i iTMC řízení výstupů zařízení přehrávajících multimédia pomocí funkčních tlačítek (například přehrát, zastavit, pauza, rychlý posun dopředu a zpět). Na dálku je možné dokonce ovládat i hlasitost. iTMC zobrazuje pouze ta ovládací tlačítka, která odpovídají zvolenému typu multimediálního obsahu.

Uživatelé iTMC mohou dále vytvářet a ukládat seznamy skladeb a posílat je do jiných zařízení. Tato aplikace poskytuje přehled o stavu všech přístrojů s certifikací DLNA, které jsou v domácí síti zapojeny. Panel s náhledem ukazuje obsah právě zobrazovaný na zvoleném zařízení.