Hlavní navigace

Toshiba nabízí 4K v konvertibilním počítači za slušnou cenu

13. 10. 2015

Sdílet

 Autor: Toshiba
Další Toshibou pro dnešní den je Satellite Radius 12. Konvertibilní dotykový počítač s displejem o velikosti 12,5 palců s parádním 4K rozlišením.

Další Toshibou pro dnešní den je Satellite Radius 12. Konvertibilní dotykový počítač s displejem o velikosti 12,5 palců s parádním 4K rozlišením.

Cloud22

Podle všeho jde o celkem vážného konkurenta pro notebook Lenovo Yoga, který si i přes počáteční skepsi získal své oblíbence a nyní je k mání v již třetím provedení. Na pozoru by se měl mít také ještě nedostupný Microsoft Surface Book, protože tahle Toshiba není žádné ořezávátko. Baterie by měla vdržet celý den (ale vím, jak to chodí). Kovové tělo, měřící 1,5 centimetru váží 1,3 kg. Displej má tedy úhlopříčku 12,5 palce a hustotu 352 pixelů na palec při rozlišení 4K. K dostání bude také Full HD varianta. Displej chrání ochranné sklo Gorilla Glass.

Vybrat si bude možné z široké nabídky procesorů Intel. Uživatelé budou moci pracovat s 8 GB operační paměti a 256 nebo 512 GB pro ukládání dat. Reproduktory již tradičně pro „lepší“ notebooky Toshiba zajišťuje Harman Kardon. Přihlašování do systému bude díky rozpoznávání obličeje Windows 10 Hello velmi snadné. Konkrétní procesory zatím nebyly oznámeny, neznáme ani grafické čipy. Na druhou stranu víme, že notebook se bude prodávat na Best Buy či přímo u Microsoftu již 18. října. Ceny budou začínat na 1000 dolarech. Pokud si brousíte zuby na 4K model, přichystejte si alespoň 1300 dolarů.