Hlavní navigace

Toshiba nové řešení pro zálohování dat a nabíjení

18. 1. 2017

Sdílet

 Autor: Toshiba
Nový externí disk CANVIO nabízí uživatelům možnost automaticky zálohovat data uložená ve smartphonu a nabíjet přístroj v jednom kroku

Toshiba  uvádí na trh inovativní externí disk 2v1, který dává uživatelům možnost zálohovat data a nabíjet chytrý telefon s operačním systémem Android v jednom kroku. 

Toshiba

Na základě průzkumu společnosti Avast se odhaduje, že jen málo uživatelů chytrých telefonů zálohuje svá data – pouze 8% provádí zálohu pravidelně. Toshiba CANVIO for Smartphone dokáže zálohovat všechna důležitá data a nabít připojený chytrý telefon v jednom uživatelském kroku. Uživatelé se již nebudou muset bát ztráty důležitých osobních fotografií, videí, hudby, dokumentů ani kontaktů uložených v telefonu. Pokud si uživatel v intuitivní aplikaci pro Android aktivuje příslušnou funkci, jsou veškeré zálohy vytvářeny při každém připojení smartphone automaticky bez nutnosti jakékoli obsluhy.

V kombinaci s využitím příslušné aplikace umožňuje CANVIO for Smartphone uživatelům spravovat z telefonu svá data. Zároveň zjednodušuje přechod na nový telefon, a to včetně přenosu všech informací ze starého zařízení. K přehrání dat je potřeba pouze několik kliknutí na displej. CANVIO for Smartphone lze využít také jako klasický externí pevný disk pro počítače a notebooky. Připojení k počítači zajišťují rozhraní USB typu A a USB typu C. Tento disk může být také využit pro zálohu a vzájemné sdílení informací z více zařízení.

CANVIO for Smartphone je elegantní bílý disk s kruhovým pouzdrem a kapacitou 500 GB. Dodáván je se síťovým adaptérem a kabely USB 2.0 s koncovkami USB Micro-B, Type-C a redukcí Micro-B - Type-A.