Hlavní navigace

Toshiba P500 s 18,4“ displejem a Blu-ray

21. 12. 2009

Sdílet

 Autor:
Toshiba uvádí výkonný a velký multimediální notebook P500, první ve své nabídce s Blu-ray mechanikou.
Alexandr Radedký 21. 12. 2009

Možná si ještě vzpomenete, že Toshiba byla hlavní firmou propagující HD DVD formát jako konkurenční k Blu-ray. A když nakonec Blu-ray převážilo, Toshibě jistou dobu trvalo, než ohlásila první Blu-ray přehrávač a nyní konečně i první notebook s BD.

Notebook Toshiba Satellite P500 má velkou 18,4" obrazovkou, integrovaný televizním přijímačem (DVB-T) s dálkovým ovládáním a Blu-ray mechaniku a výrobce ho označuje za svou vlajkovou loď mezi notebooky. Je určen pro multimediální nadšence, kteří chtějí mít to nejlepší i pro zákazníky, kteří ocení mimořádně velkou obrazovku a vysoký výkon k souběžnému zpracování náročných úloh.

Lesklá 18,4“ displej má v závislosti na modelu rozlišení buď Full HD 1920x1080 bodů, popřípadě v levnější variantě 1680x945 (obojí má poměr stran 16:9). Je vybaven jednotkou Blu-Ray ReWritable, která podporuje disky Blu-Ray ROM, BD-R a BD-RE a DVD SuperMulti DL +/RW nebo jednotkou DVD SuperMulti. Stereoreproduktory Harman Kardon by měly vyčnívat nad tradiční spíše základní zvukový výkon notebooků. Mezi video výstupy nechybí digitální HDMI a nad displejem pak integrovaná webová kamera.

P500 je nabízen ve dvou barevných variantách. První, standardní, má kryt LCD a masku LCD v černé barvě, černý závěs a stříbřitý rámeček. Prémiová verze nabízí obrazovku s minimálními okraji (Flush Screen) se skleněnou maskou, přičemž rámeček a závěs jsou vyrobeny z chrómu. Plnohodnotná velká klávesnice je podsvícená, což je nejen přitažlivé, ale ulehčuje psaní ve tmě.

Notebook Satellite P500 má uvnitř procesor Intel Core 2 Duo, nabízí až 8 GB operační paměti a podporuje až dva pevné disky s kapacitou do 1 TB. Pro vysoký grafický výkon má notebook blíže nespecifikovanou dedikovanou grafickou kartu nVidia.

K připojení periferních zařízení slouží tři porty USB 2.0 a kombinovaný port eSATA/USB s podporou funkce USB Sleep-and-Charge, která umožňuje nabíjet mobilní zařízení, i když je notebook vypnutý. Možnosti připojení notebooku Satellite P500 dále rozšiřují: slot pro kartu Express Card, port Bridge Media 5 v 1, rozhraní S/P-DIF k přenosu digitálních zvukových dat a rozhraní FireWire. 

Satellite P500 by měl být již nyní k dostání za blíže neurčenou cenu.

Toshiba Satellite P500

Toshiba Satellite P500

Toshiba Satellite P500

skoleni31_1

Toshiba Satellite P500