Hlavní navigace

Toshiba představila nový e-reader s Androidem

 Autor:
Společnost Toshiba se rozhodla vstoupit na trh s elektronickými čtečkami a vydala zařízení s názvem DB50, které je postavené na OS Android.
Jiří Paleček 27. 1. 2012

Sdílet

Čtečka běží na Androidu verze 2.3, má barevný displej o velikosti sedmi palců s rozlišením 1024 x 600 pixelů, 1GB RAM a pohání ji procesor s označením Freescale i.MX535 na frekvenci 1Ghz. Kromě toho DB50 nabídne multi-touch, senzor vzdálenosti, vibrace, podporu Javy, stereo FM rádio a podporu Bluetooth. K ukládání knížek a časopisů uživatelé mohou využít 8GB místa na disku. Podle Toshiby zařízení vydrží na jedno nabití v provozu až 7.5 hodin. Čtečka byla navržena pro vlastní e-shop s elektronickými knihami od Toshiby s názvem BookPlace, který již nyní prodává knihy prostřednictvím aplikací pro iOS a Android.

Hlavní předností čtečky by mělo být snadné ovládání za pomoci hardwarových tlačítek a rychlá odezva. DB50 bude stát 280 dolarů, v ceně je však kredit v hodnotě 60 dolarů do e-shopu BookPlace. Představitelé Toshiby uvedli, že do března 2016 by jejich obchod mělo využívat 1.5 milionu uživatelů.