Hlavní navigace

Toshiba představuje 13“ notebooky Portégé A30-C

25. 11. 2016

Sdílet

 Autor: Toshiba
Malý a lehký 13“ profesionální notebook Portégé A30-C pro náročné

Toshiba představila na našem trhu nový koncept profesionálního notebooku v lehkém magnesiovém těle s displejem o úhlopříčce 13“ - Portégé A30-C. Přístroj charakterizuje na první pohled bytelné, ale přesto lehké šasi s hmotností od 1,5 kg (dle konkrétní konfigurace). Notebook je připraven na každodenní práci, cestování a vydrží i méně šetrné zacházení. Srdcem nového přístroje je procesor 6. generace Intel Core i3 nebo i5, se kterými vydrží Portégé A30-C pracovat na baterie až 10 hodin.

 Toshiba

Portégé A30-C patří mezi notebooky, které jsou optimalizovány pro náročné firemní využití v režimu 24/7. Jeho vlastnosti byly ověřeny náročnými testy H.A.L.T. (Highly Accelerated Lifestyle Test), které provádí nezávislý německý institut TÜV Rheinland. Součástí testů byly i zkoušky odolnosti proti tlaku na víko s hmotností 100 kg, pádu, polití, vysokým vibracím nebo také reakcím na prudkou změnu teplot z -25 °C na 70 °C během 10 minut. Další testy H.A.L.T. simulují reálné používání notebooku po dobu tří až pěti let.

Portégé A30-C je vybaven pohodlnou a tichou klávesnicí odolnou proti polití, která bezpečně udrží až 30 ml tekutiny. V případě polití tak dá uživateli dostatek času na uložení rozdělané práce a bezpečné vypnutí přístroje. S využitím integrovaného TPM čipu lze data na pevném disku šifrovat, takže ani v případě ztráty či odcizení se není třeba obávat jejich zneužití.

Odolnost proti útokům zvenčí posiluje vlastní Toshiba BIOS, který je dnes již instalován ve většině B2B notebooků Toshiba. V případě jakékoli potřeby odborného zásahu firemního IT oddělení na cestách lze využít pokročilých vlastností vzdálené správy Toshiba Cloud Client Manager.

Vzhledem k ověřené bytelné konstrukci a tomu, že je tento firemní notebook vyráběn ve vlastní továrně společnosti Toshiba s vysokým stupněm kontroly výroby, byla ke všem konfiguracím této modelové řady přidána 3letá záruka se službou onsite, tedy opravou u zákazníka a také mimořádná Záruka spolehlivosti Toshiba (Reliability Guarrantie). Ta zajistí zákazníkovi, že pokud mu během prvního roku od zakoupení notebook vypoví službu vinou výrobní vady, získá kromě záruční opravy také celou pořizovací cenu zpět.

Na náš trh se dostává prvních pět konfigurací, které nabízejí rozdílné vlastnosti. Všechny spojuje 6. generace procesoru Intel Core i3 nebo i5, grafika Intel HD Graphics 520 a integrovaná mechanika DVD pro čtení a zápis. Součástí je také plná výbava portů, včetně 3 portů USB 3.0, grafického rozhraní HDMI i VGA, síťového konektoru RJ-45, možnosti bezdrátového přenosu obrazu do prezentačního displeje Intel WiDi Pro a dokovacího portu. Zákazníci mohou volit mezi displejem s rozlišením HD nebo Full HD, 4 nebo 8 GB operační paměti, klasickým pevným diskem s kapacitou 500 GB nebo rychlejším SSD o velikosti 128 či 256 GB. K dispozici jsou také modely s LTE/3G modemem.