Hlavní navigace

Toshiba představuje domácí bezdrátové úložiště

28. 12. 2014

Sdílet

 Autor: Toshiba
Japonská Toshiba přišla nedávno s novým řešením bezdrátového úložiště pro domácnosti, které nese název Toshiba Canvio AeroCast.

Externí disk má kapacitu až 1 TB a je možné jej jednoduše propojit s počítači či mobilními zařízeními, jako jsou smartphony či tablety. Zařízení obsahuje také integrovaný slot pro SD kartu, což usnadňuje třeba sdílení fotografií přímo čerstvě vytažených z fotoaparátu.

Disk s ostatními zařízeními komunikuje prostřednictvím technologie Wi-Fi a využít se dá třeba jako mediální úložiště, s jehož pomocí je možné uvolnit prostor na tabletu či chytrém telefonu, a zároveň mít svoje data vždy k dispozici. Což se hodí zejména proto, že výrobci na interních pamětích mobilních přístrojů (i přes jinak nesporný technologický vývoj) zpravidla šetří a takových 16 nebo 32 GB je zaplněných daty poměrně snadno.

Disk Toshiba Canvio AeroCast je vybavena aplikací Google Cast a díky tomu je možné jej zkombinovat se zvlášť prodávaným přijímačem Chromecast, což přidá ještě další funkci – bezdrátové prohlížení obsahu na velkých chytrých televizích. Smartphone nebo tablet pak můžete využít místo ovladače.

Zdroj: TZ Toshiba