Hlavní navigace

Toshiba představuje novou generaci Ultrabooku Portégé Z20t

22. 9. 2016

Sdílet

 Autor: Toshiba
Lehký a odolný prezentační nástroj výdrží na baterie až 19 hodin

Toshiba oznamuje dostupnost nové generace profesionálního oddělitelného Ultrabooku Toshiba Portégé Z20t-C s matným Full HD IPS displejem o úhlopříčce 12,5“. Portégé Z20-t-C poskytuje v kompaktním provedení vysoký výkon potřebný pro profesionální práci, multitasking a výpočetně náročné aplikace. Klávesnicová část obsahuje druhý akumulátor, díky kterému dokáže tento Ultrabook bez přístupu k elektrické energii pracovat dle konfigurace až 19 hodin. 

Toshiba

Přes malé rozměry a nízkou hmotnost se jedná o plnohodnotný pracovní nástroj s vyspělými bezpečnostními prvky, který lze snadno začlenit do zabezpečené firemní infrastruktury. O výpočetní výkon se v nové generaci stará 6. generace procesorů Intel Core M s podporou grafiky Intel HD Graphics 515. Připojení k firemní síti zajišťuje modul Intel Dual Band Wireless-AC 8260 s Wi-Fi a Bluetooth 4.1, nebo konektor RJ-45. Abyste mohli být online kdekoli na cestách, je ve vybraných konfiguracích integrován také LTE modem se slotem pro SIM kartu.

K individuálním prezentacím je vhodné využít oddělitelný tablet, se kterým lze s využitím virtuální klávesnice pracovat až po dobu 9,5 hodiny. V případě větší skupiny je pro připojení k jakémukoli prezentačnímu displeji či projektoru v klávesnicové části vestavěna kompletní sada portů, včetně RGB a HDMI v plné velikosti. Díky implementované technologii Intel WiDi Pro je tento Ultrabook připraven také na zabezpečený bezdrátový přenos obrazu na externí displej.

Pro prezentace i práci byl do vybraných konfigurací přidán také přesný digitizér Wacom. Součástí sady portů jsou i na takto malém zařízení 3 konektory USB 3.0, z nichž jeden, zasazený do displejové části, je v provedení USB-C.

Součástí výbavy, která zvyšuje bezpečnost uložených firemních dat a odolnost před útoky zvenčí, je vlastní Toshiba BIOS, funkce AntiTheft, a TPM čip, který umožňuje šifrování dat na pevném disku. Snadnou vzdálenou správu a řešení obtíží na cestách umožňuje IT oddělením nástroj Intel Active Management Technology (AMT).

Cloud22

Vzhledem k tomu, že Portégé Z20t-C umožňuje samostatnou práci s tabletem i plnohodnotnou platformu notebooku s pohodlnou podsvícenou klávesnicí, myslela Toshiba i na systém nabíjení akumulátorů. Jeden z nich je vestavěn v těle tabletu spolu s veškerým výpočetním hardwarem a druhý ukrývá modul klávesnice. Aby přístroj zůstal za všech okolností plně funkční, dobíjí se vždy nejprve baterie v tabletu a teprve poté akumulátor v klávesnici. Při práci v režimu notebooku je naopak nejdříve využívána baterie z klávesnicové části s tím, že tablet zůstává plně nabitý.

Na náš trh se dostávají hned tři konfigurace tohoto Ultrabooku: Portégé Z20t-C-11N, Z20t-C-11G a Z20t-C-11C. Všechny mají vestavěn SSD s kapacitou 256 GB, 8 GB operační paměti a je na nich předinstalován operační systém Windows 10 Pro 64-bit. Dle konfigurace je pohání procesory Core M-6Y54 či Core M-6Y75, dvě z nich mají v základu LTE modem a model Z20t-C-13X je navíc vybaven přesným digitizérem Wacom.