Hlavní navigace

Toshiba zlepšuje zabezpečení svých firemních notebooků

 Autor: Toshiba
Čtečka otisků prstů a možnosti biometrického ověření uživatele posilují bezpečnost ve více úrovních
Radek Kubeš 11. 4. 2019

Sdílet

Toshiba představila inovované notebooky Satellite Pro R50-EC, Satellite Pro A50-EC a Tecra A50-EC. Dosavadní porty pro připojení externích zařízení, mezi nimiž nechybí například HDMI a RGB, jsou nyní rozšířeny o rozhraní USB-C. To umožňuje nejen možnost připojení rostoucího množství periferií se stále častěji používaným konektorem USB 3.1 a zvýšení přenosové rychlosti dat s daným zařízením až na 5 Gbps, ale otevírá také možnost využití samostatně dodávané USB-C dokovací stanice Toshiba, která umožňuje okamžité připojení více zařízení najednou pomocí jediného kabelu. Tak lze například snadno a rychle rozšířit dostupný datový prostor pomocí externích paměťových jednotek Toshiba, což představuje zajímavé řešení pro vytížené manažery na cestách. 

Toshiba

Uživatelé Satellite Pro A50-EC mohou nyní využít kombinaci několika úrovní zabezpečení, jako je heslo k přístupu na pevný disk s Advanced Encryption (TPM 2.0) a biometrickou identifikaci díky vestavěnému touchpadu SecurePad s integrovanou čtečkou otisků prstů Synaptics. Tecra A50-EC nabízí kromě volitelného SecurePadu nově dle konfigurace možnost využití infračervené kamery, která umožňuje autentizaci pomocí rozpoznání obličeje s využitím technologií Intel® Authenticate a Windows Hello Face Sign-in. Tyto biometrické prvky poskytují další vrstvu zabezpečení již tak vysoce bezpečné řadě notebooků E-Generation.

Kromě zvýšené míry zabezpečení je notebook Tecra A50-EC vybaven nově tichou profesionální klávesnicí s podsvícením, která uspokojí i nejnáročnější uživatele. Podsvícení nabízí vyšší flexibilitu a efektivitu při večerní práci nebo při psaní ve slabě osvětlených prostorách. Tyto vysoce mobilní notebooky s výdrží na baterii až 10,5 hodiny jsou určeny pro moderní mobilní pracovníky a umožňují dosažení vysoké produktivity během celého pracovního dne.

Notebooky Toshiba E-Generation představují elegantní pracovní nástroje se zaměřením na zabezpečení dat, snadnou konektivitu a vysokou spolehlivost. Výkon a účinnost maximalizují procesory osmé generace Intel Core.