Hlavní navigace

TP-LINK na české pulty přináší dvoupásmový Wi-Fi router Archer C2

5. 6. 2014

Sdílet

 Autor: TP-LINK
Společnost uvádí nový dvoupásmový směrovač Archer C2, který se může pochlubit rychlostí i důrazem kladeným na bezpečnost.

Novinka podporuje nový Wi-Fi standard 802.11ac, jehož teoretická rychlost je ve srovnání se zavedeným 802.11n až třikrát vyšší a současně vykazuje nižší spotřebu při totožném výkonu. Hodí se tak například pro zrychlení domácí multimediální sítě a odstranění prodlev způsobovaných větším počtem současně připojených zařízení.

Čím může router zaujmout je podpora přenosu signálu ve dvou pásmech. Méně náročné úlohy, jaké představuje například odeslání e-mailu nebo prohlížení internetových stránek, může obstarat pásmo 2,4 GHz s propustností až 300 Mbit/s a činnosti náročné na rychlost přenosu a objem dat probíhají v pásmu 5 GHz. To bývá obvykle méně vytížené a tudíž i méně rušené, navíc zde zařízení dosahuje rychlosti až 433 Mbit/s. Pro přenos signálu pak Archer C2 využívá dvě antény oddělitelné od vlastního těla.

Výkonem a výbavou nezaostává Archer C2 ani u ethernetového využití. Uživatelé mají k dispozici jeden gigabitový WAN port pro připojení vnější sítě a čtyři gigabitové LAN porty. Disponuje také USB portem, díky němuž lze v rámci sítě sdílet data uložená na externím disku nebo třeba tiskárnu.

Co se týká bezpečnosti, zmiňme funkci sítě pro hosty, jež poskytuje zabezpečený řízený přístup pro návštěvníky domácnosti. K vyšší bezpečnosti přispívá i možnost nastavit pravidla přístupu běžných uživatelů. Rodiče nebo správci sítě tak mohou zabránit nežádoucím aktivitám u dětí či zaměstnanců. Před útoky zvenčí uživatele aktivně chrání vestavěný firewall a klasika v podobě šifrování WPA-PSK/WPA2-PSK.

Archer C2 na pultech prodejců koupíte za cenu okolo 2100 Kč.

 

Zdroj: TZ TP-LINK