Hlavní navigace

TP-LINK představil směrovače TL-WR740N a TL-WR741ND s podporou 802.11n

16. 4. 2012

Sdílet

 Autor:
Společnost TP-LINK včera představila nové bezdrátové směrovače TL-WR740N a TL-WR741ND, které nabízejí teoretickou přenosovou rychlost až 150 MB/s.

Směrovače TL-WR740N a TL-WR741ND jsou funkčně totožné, model TL-WR741ND však disponuje odnímatelnou anténou, zatímco TL-WR740N má anténu pevnou. Obě zařízení v sobě kombinují schopnosti bezdrátového přístupového bodu, směrovače a čtyřportového přepínače v jednom zařízení.

webcast

Oba bezdrátové směrovače jsou vybaveny technologií CCA (Clear Channel Assessment), která se automaticky vyhýbá kolizím frekvenčních kanálů, Nadstandardní výbavou je také tlačítko QSS (Quick Security Setup) pro snadné nastavení bezdrátové sítě bez nutnosti zapamatovat si heslo. Funkce QSS využívá standardizovaný systém zabezpečení WPS a je tak kompatibilní s velkým množstvím zařízení. Uživatelé si díky tomu mohou jako heslo k síti nastavit náhodný sled písmen, který si nemusí pamatovat a do sítě se přihlásí pomocí QSS.

Pro rozložení přenosové rychlosti jsou bezdrátové směrovače TL-WR740N a TL-WR741ND vybaveny funkcí IP QoS (Quality of Service), jež zajišťuje optimální rozdělení přenosové rychlosti mezi jednotlivé aplikace.  TP-LINK uvádí, že domácí síť pomocí jeho směrovačů zvládnou nastavit i uživatelé s minimálními odbornými znalostmi. Bezdrátový směrovač TP-LINK TL-WR740N lze zakoupit za 429 Kč, model TL-WR741ND je k mání za 479 Kč.

Byl pro vás článek přínosný?