Hlavní navigace

Transcend StoreJet Cloud – externí SSD disk s wi-fi

 Autor: Transcend
Společnost Transcend představila unikátní novinku – mobilní disk, který lze používat bez použití kabelů, využívá ke komunikaci technologii wi-fi.
Pavel Kreuziger 14. 12. 2011

Sdílet

Bezdrátový SSD disk, který je nabízen ve dvou verzích, buďto s kapacitou 32 nebo 64 GB, kromě jednoduchého připojení umožňuje sdílení dat až mezi pěti různými počítači či mobilními zařízeními podporujícími připojení pomocí wi-fi.

Disk navíc můžete použít prakticky s každým PC, notebookem, smartphonem nebo tabletem, a to díky kompatibilitě s operačními systémy iOS, Android, Windows i MacOS. Díky SSD disku můžete mít rychlý přístup k datům, jako jsou fotografie, filmy nebo hudba, a spouštět tato data současně na několika zařízeních. Komunikace počítače či jiného přístroje s diskem navíc neruší externí wi-fi sítě, a proto lze zároveň manipulovat s diskem a být připojeni na bezdrátový internet.

Šifrovaný přístup umožňuje prohlížet a získávat data z disku pouze oprávněným uživatelům. Kromě wi-fi připojení ale můžete použít i USB kabel, v tom případě StoreJet Cloud slouží jako klasický externí disk.

K SSD disku dostanete i speciální software pro přehrávání multimediálních souborů kompatibilních se zařízeními Apple – iPadem, iPhonem a iPodem. Díky tomuto software můžete navíc spravovat knihovny těchto souborů a jednoduše k nim přistupovat.

Doporučená malobchodní cena disku je ve verzi s 32 GB místa 3 199,- Kč včetně DPH, 64 GB verze potom stojí 5 680,- Kč včetně DPH.