Hlavní navigace

Trend Micro kupuje Mobile Armor

10. 12. 2010

Sdílet

Trend Micro oznámila podepsání konečné dohody o koupi firmy Mobile Armor specializované na ochranu dat. Majoritním vlastníkem společnosti Mobile Armor se sídlem v St. Louis ve státě Missouri je firma Dolphin Equity z New Yorku. Finanční podmínky zveřejněny nebyly. Očekává se, že transakce, jejíž uzavření je vázáno na splnění určitých podmínek, včetně schválení regulačními orgány, bude realizována nejpozději 31. prosince 2010.

Nabídky na ochranu dat pod značkou Mobile Armor zajišťují šifrování celých disků, souborů, složek a přenosných médií pro koncové body. Akvizice rozšíří stávající sestavu produktů Trend Micro pro prevenci ztráty dat, šifrování elektronické pošty a šifrování v cloudu.

skoleni

IDC odhaduje, že trh pro šifrování koncových bodů bude až do roku 2014 každoročně růst zhruba o 14 %. Státní i národní vládní orgány schvalují stále přísnější legislativu, jako např. americký Zákon o vyspělých technologiích (HITECH Act), britský Zákon o ochraně dat (Data Protection Act) a německý Federální zákon o ochraně dat. Spolu s bezpečnostním standardem PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) jsou tyto předpisy hnací silou pro potřebu šifrovat citlivé informace.