Hlavní navigace

Třetího iPadu se letos asi nedočkáme

14. 4. 2011

Sdílet

Další generace tabletu iPad prý nabídne výrazně lepší rozlišení obrazovky. Právě kvůli displeji se ale vydání do konce letošního roku asi nestihne.

Oficiálně sice nejsou o iPadu 3 známé žádné informace, to však nebrání vzniku různých spekulací. V tomto směru se nejvíce diskutuje o vlastnostech displeje dalšího tabletu od Applu. Koncem ledna, kdy se toho moc nevědělo ani o iPadu 2, přišel server DigiTimes s informací, že by mohl Apple v tomto tabletu použít variantu displeje Retina použitého ve čtvrtém iPhonu. Protože se tak ale nestalo, očekává se, že se Retina objeví právě až v třetím iPadu. To by znamenalo použití displeje s rozlišením 2048 x 1536 pixelů, čtyřikrát větším než nyní v iPadu 2. Apple již údajně požádal výrobce, aby začali na displejích Retina pro iPad 3 pracovat.

Nejnovější informací je ovšem zase zpráva, že by Apple mohl v iPadu 3 použít displej s aktivní matricí, tzv. AMOLED (active-matrix organic light-emitting diode), který se vyznačuje velkou energetickou účinností. Tento scénář je ale podle DigiTimes velmi nepravděpodobný. Trhu s displeji AMOLED totiž dominuje Samsung, který je zároveň jedním z hlavních konkurentů Applu na trhu s tablety. Apple by se mu tedy vydal na milost a nemilost a neměl by jistou dodávku komponent pro svůj další tablet.

Pokud je záměrem Applu vytvořit plnohodnotnou další generaci iPadu, nikoliv jen jakousi verzi 2.5, do konce letošního roku se mu nový tablet vydat téměř určitě nepodaří. Zdroje serveru DigiTimes prý od Applu stále neobdržely jakékoliv oznámení dalšího iPadu a většina z nich rovněž nevěří, že by společnost chtěla vytvořit jen nějaký přechodný produkt. Poptávka po novém tabletu by navíc byla přinejmenším podobná té po předchozích dvou verzích a tu by Apple za současné situace nebyl schopný uspokojit.

Byl pro vás článek přínosný?