Hlavní navigace

Trh zaplavují "iPady" z Číny

8. 11. 2011

Sdílet

 Autor: © pedrosilva82 - Fotolia.com
Internetové obchody, především v Číně, začaly v předvánočním období nabízet napodobeniny iPadů a dalších tabletů ve slevách.

Falešné iPady z Číny zaplavují trhPodvodníci se snaží vydělat na spotřebitelích, kteří hledají slevy v předvánočních prodejích. Trh tak zaplavují falešné tablety.

MarkMonitor, společnost zabývající se ochranou značek, uvádí, že Apple a další výrobci tabletů bývají zneužíváni podvodníky, především z Číny, kteří nabízejí výprodej produktů on-line.

Společnost podle prohlášení odhalila více než 23 000 zalistovaných napodobenin značkových tabletů, podezřelých padělků nebo zboží z šedého dovozu za jediný den, a stejně tak více než 6 600 kybersquatterských webů generujících více než 75 milionů návštěv ročně.

MarkMonitor také identifikoval 15 výrobců „klonů“ originálnách tabletů a více než 8 000 prodejců včetně 766 prodávajících pravděpodobně padělané tablety.

Jedním ze způsobů, kterými se podvodníci snaží využít neopatrných nakupujících, je přiložení fotografie skutečného produktu bez uvedení značky v popisu zboží.

skoleni

V mnoha případech je cena produktu podstatně nižší než u originálu, což přitahuje pozornost nakupujících, kteří hledají slevy. Nicméně na šedém trhu mohou být ceny nelegálně importovaných originálních produktů až o 15 % vyšší, dodává MarkMonitor.

Problém padělků a zboží z šedého trhu převažuje především v Číně, která je pro Apple druhým největším trhem.

Zdroj: MarkMonitor
Titulní foto: © pedrosilva82 - Fotolia.com