Hlavní navigace

Tři exkluzivní tablety: Toshiba Excite 7.7, Excite 10 a Excite 13

11. 4. 2012

Sdílet

 Autor: Toshiba
Toshiba dnes představila tři zcela nové tablety se systémem Android. Jedná se o přístroje s displeji o úhlopříčkách 7.7, 10.1 a dokonce 13.3 palců.

Toshiba dnes představila tři zcela nové tablety se systémem Android 4.0. Jedná se o přístroje s displeji o úhlopříčkách 7.7, 10.1 a dokonce 13.3 palců.

Hledáte li něco většího než smartphone, ale menšího něž většina dostupných tabletů, pak zapřemýšlejte nad tabletem Excite 7.7 Je vybaven 7,7 palcovým AMOLED displejem a možná právě díky tomu je o něco dražší, než jeho větší kolega Excite 10.1. Na cenovce Excite 7 očekávejte částku nejméně 500 dolarů. Specifikace tabletu jsou téměř totožné u všech nově nabízených modelů a proto je uvedeme u následujícího tabletu.

Druhý v pořadí je (nový) tablet Excite 10 s displejem 10.1 palců a rozlišením 1280 x 800 pixelů. Displej je kryt ochranným sklem Corning Gorrila. Uvnitř najdeme procesor Nvidia Tegra 3, 1 GB operační paměti a 16 32 nebo dokonce 64 GB vnitřní paměti. Tablet je osazen dvěma kamerami s 2 a 5 megapixely. Konektory microUSB, microHDMI jsou samozřejmostí, navíc na tabletu najdete plnohodnotný slot pro SD karty. Toshiba uvádí výdrž baterie až 12 hodin, ale až testy ukáží, jak si stojí doopravdy. Cena by měla začínat na 449 dolarech a v obchodech by se tablet měl objevit již v květnu.

Toshiba Excite 13

Skutečnou senzací je představí třináctipalcového tabletu Excite 13. S displejem 13,3 palce a rozlišením  1600 x 900, strčí tento tablet do kapsy většinu dnešních notebooků. Toshiba nazývá tento displej HD Plus. Excite 13 byl navržen a je reklamován jako tablet pro domácí použití. V některých zemích (snad mezi nimi bude i Česká Republika) by měl být vybaven také televizním tunerem.

Další specifikace jsou opět shodné s modely Excite 7 a Excite 10, co je navíc, je speciální stojan, který při váze jednoho kilogramu u tohoto tabletu určitě velmi oceníte (staré známe srovnání s krabicí mléka v jedné ruce).
Od tak velkého tabletu se nedá očekávat nic jiného, než velká cenovka. Za třináctipalcový tablet zaplatíte nejméně 629 dolarů. Na druhou stranu je to v současné době zřejmě největší zábavní tablet pro domácí použití a své příznivce si zcela jistě najde.