Hlavní navigace

Tři nástroje pro řešení nejhorších problémů s WiFi - 2.díl

6. 5. 2014

Sdílet

Používání bezdrátového připojení k internetu se pomalu ale jistě stává samozřejmostí. Je to tak samozřejmé, že pokud se nám připojení k bezdrátové síti nezdaří, považujeme to za velký problém. Ještě štěstí, že existují nástroje, které nám dokážou pomoci!

Díky všemožným vylepšením integrovaným ve směrovačích a v aplikacích pro správu sítě je připojení k bezdrátové síti WiFi daleko jednodušší než kdy dříve. To ale na druhou stranu neznamená, že zkušenosti a dojmy z používání bezdrátových sítí by byly pouze kladné. I v současnosti se můžete velmi snadno dostat do potíží s bezdrátovým připojením k síti třeba kvůli slabému signálu, ztrátou připojení, nedostatkem veřejných přístupových bodů a pomalým přenosovým rychlostem. Také jste se s těmito nepříjemnostmi setkali? Seznamte se se třemi aplikacemi, které vám s problémy okolo WiFi pomohou.

 

Předchozí díl

Test rychlosti bezdrátového připojení

 

 Internetová stránka Speedtest.net vám zobrazí skutečnou rychlost připojení

Stojí za to ještě jednou připomenout, že špatné připojení k bezdrátové síti může být způsobeno i tím, že váš poskytovatel připojení k internetu vám poskytuje menší rychlost připojení, než vám deklaruje.

Jedním z nejjednodušších způsobů otestování rychlosti připojení je použití internetové stránky Speedtest.net by Ookla, která velmi rychle otestuje vaše internetové připojení. Jeto velmi jednoduché –- přesuňte se na výše uvedenou internetovou stránku a stiskněte zelené tlačítko Begin Test.

Otestováním rychlosti širokopásmového a bezdrátového připojení WiFi vám pomůže udělat si představu o tom, zda malá rychlost streamingu zeslužby Netflix je způsobena vaším připojením či nikoliv. Pokud jste zvědaví, můžete si takto třeba zjistit i rychlost připojení v různých hodinách během dne.

Speedtest.net ale není pouhá webová aplikace. Existuje i ve verzi pro Android, iOS či Windows Phone, takže si můžete otestovat rychlost připojení nejen doma, ale i v hotelu či v místní kavárně.

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?