Hlavní navigace

Tři v jednom. Asus představuje Transformer Book Trio

27. 11. 2013

Sdílet

 Autor: Asus
Společnost Asus uvedla na český trh Transformer Book Trio, nový typ přenosného zařízení, které lze používat jako notebook, samostatný tablet nebo stolní počítač. V režimu notebooku můžete stisknutím jediného tlačítka přepínat mezi operačními systémy Windows 8 a Android.

Společnost Asus uvedla na český trh Transformer Book Trio, nový typ přenosného zařízení, které lze používat jako notebook, samostatný tablet nebo stolní počítač. V režimu notebooku můžete stisknutím jediného tlačítka přepínat mezi operačními systémy Windows 8 a Android.

Odpojením displeje od dokovací stanice získáte tablet s Androidem. Samotnou dokovací stanici můžete připojit k jakémukoli monitoru nebo televizní obrazovce, čímž vznikne plnohodnotný stolní počítač s Windows 8. Transformer Book Trio tím nabízí nebývalou variabilitu využití.

Asus Transformer Book Trio je charakteristický kovovým provedením, které je zároveň velmi odolné. Dokovací stanice je osazena procesory Intel Core i5/i7 čtvrté generace. Od dokovací stanice s klávesnicí můžete kdykoli odpojit 11,6“ displej a používat jej jako multidotykový tablet se systémem Android, který je vybaven vlastním dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2560 a 16 GB SSD úložištěm.

Asus Transformer Book TrioKdyž je displej připojen k dokovací stanici, můžete stisknutím klávesy „Trio“ na klávesnici kdykoli přepínat mezi operačními systémy Windows 8 a Android 4.2, přičemž mezi oběma operačními systémy lze také snadno sdílet data prostřednictvím úložiště tabletu. Na rozdíl od jiných přenosných zařízení nezůstává dokovací stanice PC Station v případě modelu Transformer Book Trio po odpojení tabletu bez funkce. Při připojení externího monitoru prostřednictvím rozhraní Mini DisplayPort nebo Micro HDMI lze dokovací stanici PC Station používat jako samostatný stolní počítač se systémem Windows 8. Transformer Book Trio mohou tedy používat dvě osoby na dvou různých místech současně.

11,6“ displej zařízení Asus Transformer Book Trio nabízí Full HD rozlišení se širokými pozorovacími úhly. 10bodová kapacitní multidotyková technologie umožňuje ovládání prsty u obou operačních systémů Windows 8 i Android. Transformer Book Trio však můžete ovládat i pomocí klávesnice a multidotykového touchpadu.

Bezdrátová rozhraní Wi-Fi nejnovějšího standardu 802.11ac a Bluetooth 4.0 integrovaná v dokovací stanici PC Station a rozhraní 802.11n Wi-Fi a Bluetooth 3.0 obsažená v tabletu umožňují používat zařízení prakticky bez kabelů nezávisle na aktuálním režimu. Dvě nezávislé baterie nabízí výdrž až 13 hodin v režimu se systémem Android a až 5 hodin v režimu se systémem Windows 8.

webcast

Uvnitř balení naleznete ochranné pouzdro, USB 2.0 ethernetový adaptér pro připojení do kabelové sítě, pokud Wi-Fi není k dispozici, a micro HDMI adaptér pro připojení k televizoru HDTV nebo monitoru.

Novinka se začíná v České republice prodávat za cenu od 25 199 Kč s DPH.

Byl pro vás článek přínosný?